Ten koń ma tysiąc koni

2018-03-26
Ten koń ma tysiąc koni

Takie auta jak Equus Throwback stają się coraz popularniejsze. To supersamochody robione w limitowanych edycjach, dla wybranych, inne niż wszystkie.

Jesteśmy pewni, że dostrzegacie inspirowane Corvettą linie, prawda? Nic dziwnego, firma Equus Automotive ma siedzibę w USA, a kolejne jej projekty są nawiązaniami do legend tamtejszej motoryzacji. Wśród dotychczasowych aut były modele podobne do Forda Mustanga Fastbacka z lat 60. XX wieku i innych kultowych aut. Nowy model – Throwback – honoruje klasyczne Corvetty.

Nowy Equus Throwback łączy nowoczesność i wzornictwo w stylu retro. Zwróćcie uwagę na boczne wloty powietrza, dodatkowe reflektory z przodu lub wybrzuszenie na masce. No i oczywiście trzy końcówki układu wydechowego, które pokazują, że z tym autem nie ma sensu zadzierać.

Wewnątrz wszystko wygląda podobnie jak Corvetcie C7. Alcantara, pikowane materiały na siedzeniach i metalowe wykończenia na środkowej konsoli – to znaki charakterystyczne. Takie rzeczy doceni większość kierowców. A nie będzie ich wielu, bo Equus (po łacinie: koń) Throwback zostanie wyprodukowany w ograniczonej liczbie 25 sztuk, z których każda ma kosztować co najmniej 130 tys. dolarów. Więc, co otrzymasz za ten rodzaj gotówki?

Inżynierowie z Equus Automotive zamontowali w samochodzie naprawdę duży silnik, chociaż nie poinformowali, jak duży jest on naprawdę. Wiadomo jednak, że szczęśliwi posiadacze tej bestii będą mieli do dyspozycji 1000 KM i 822 Nm momentu obrotowego. To się przekłada na 2,5 sekundy do setki i 354 km/h prędkości maksymalnej.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska