Radykalne i wściekłe: nowe Audi RS5 Sportback

2018-03-29
Radykalne i wściekłe: nowe Audi RS5 Sportback

BMW i Mercedesie: powinniście zacząć się bać.

Audi pokazało nowego eReS-a w Nowym Jorku. Stylistycznie RS 5 Sportback to połączenie pełnych emocji linii z atletycznie napiętymi powierzchniami. Zwiększono rozstaw osi, krótkie są zwisy, a długa i wypukła maska silnika. To podkreśla dynamikę modelu.

Sportowy wygląd tyłu to zasługa dyfuzora charakterystycznego dla modeli RS, układu wydechowego RS z owalnymi końcówkami rur wydechowych oraz spojlera zamontowanego na klapie bagażnika. Standardowo, model RS 5 Sportback jeździ na kołach 19-calowych, a felgi 20-calowe są dostępne w opcji.

Silnik 2.9 TFSI V6 biturbo gwarantuje siłę i wydajność. Jego moc wynosi 450 KM. Maksymalny moment obrotowy 600 Nm dostępny jest w szerokim przedziale od 1900 do 5000 obr./min. Od 0 do setki auto przyspiesza w 3,9 sekundy i rozpędza się dalej do prędkości maksymalnej 275 km/h. Każda z dwóch turbosprężarek silnika 2.9 TFSI jest przyporządkowana jednemu rzędowi cylindrów i wytwarza ciśnienie ładowania do 1,5 bara.

Sportowy strój wszystkiego

Sportowo zestrojona ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów Tiptronic ze zoptymalizowanymi czasami przełączania biegów, przenosi moment obrotowy z silnika 2.9 TFSI do stałego napędu na cztery koła quattro z międzyosiowym mechanizmem różnicowym. Dyferencjał asymetrycznie, w stosunku 40:60, rozdziela siły napędowe między osiami.

Gdy dochodzi do poślizgu koła jednej z osi, większa część momentu obrotowego błyskawicznie przenoszona jest na drugą oś – do 85 procent momentu może trafić na oś przednią, a do 70 procent na oś tylną.

Regulowany zawias

Audi Sport oferuje zawieszenie sportowe RS plus z systemem dynamicznej kontroli jazdy Dynamic Ride Control (DRC), ceramicznymi hamulcami i dynamicznym, zestrojonym specjalnie na potrzeby aut typu RS układem kierowniczym. Za pośrednictwem standardowego systemu wyboru dynamiki jazdy Audi drive select, kierowca może kształtować swoje wrażenia z jazdy w trybie indywidualnym, dynamicznym lub komfortowym.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska