Świetlisty szlak Rolls-Royce’a

2018-04-03
Świetlisty szlak Rolls-Royce’a

Limitowane edycje najdroższego auta świata zawsze robią wrażenie. Z Luminary Edition jest podobnie.

Rolls-Royce oferuje swoim klientom tak szeroką gamę opcji do wyboru, że prawdopodobnie nie ma szans, aby fabrykę opuściły dwa identyczne samochody marki, z dokładnie taką samą specyfikacją. No chyba, że chodzi o specjalną serię stworzoną przez Rolls-Royce Bespoke, jak w tym przypadku.

Pokazany niedawno Rolls-Royce Wraith Luminary Edition bazuje na coupe o nazwie Wraith. Szybko jednak odnajdziemy w nim cechy i funkcje, które odróżniają go od standardowej wersji.

Przede wszystkim lakier, to specjalny odcień Sunburst Grey. Z boku widać ręcznie malowaną linię, zmieniono linie kanałów dolotowych na masce i specjalnie zaprojektowano piasty kół. Ale prawdziwa magia dzieje się w środku.

Kabina pokryta jest skórą Saddlery Tan, którą ma przeszycia z tkaniny ze stali nierdzewnej. Sprawiają one, że tapicerka mieni się niespotykanymi w innych autach kolorami. Wykończenie drewniane wykonano z dębu Tudor, które pochodzi z czeskich lasów. Drewno zostało inkrustowane 176 LED-ami. W ten sposób panele deski rozdzielczej i boczne mogą świecić na życzenie. Także podsufitka wykonana została w ten sposób, że imituje rozgwieżdżone niebo. Właściwie taki pokaz nie skłania na podróży, chciałoby się raczej pozostać w bezruchu, prawda?

Najmocniejszy RR ever

Czy zrobiono coś jeszcze, by uszczęśliwić kierowcę i pasażerów? Skórzanych wstawek i rzemieślniczych popisów jest w aucie więcej, ale zamilknąć z wrażenia pozwala także ryk silnika. Wraith ma pod maską 6-litrowe bi-turbo V12, które dostarcza 623 konie mechaniczne. Są one przenoszone na tył za pomocą ośmiobiegowej automatycznej skrzyni. Dzięki temu jest to najmocniejszy pojazd, jaki kiedykolwiek wyjechał z fabryki brytyjskiej legendy.
Rolls-Royce wyprodukuje tylko 55 egzemplarzy tego dzieła sztuki. Cena każdej z nich rozpoczyna się od 300 tys. dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska