Do kupienia auta Carrolla Shelby'ego

2018-04-03
Do kupienia auta Carrolla Shelby'ego

Był legendą motoryzacji, jednym z najgłośniejszych konstruktorów emocjonujących aut. Jego kolekcja trafia właśnie pod młotek.

Młodym fanom motoryzacji trzeba czasami przypominać, że Shelby to nie tylko emblemat na mocniejszych wersjach Forda, ale nazwisko jednej z największych legend świata czterech kółek. Tak, choć niektórym trudno w to uwierzyć, Carroll Shelby istniał naprawdę. Teksańczyk urodził się w 1923 roku, a zmarł w 2012 roku.

To był wyjątkowo utalentowany kierowca wyścigowy, a potem konstruktor. Ścigał się w latach 50. XX wieku, a potem zrezygnował z kariery z powodów zdrowotnych. Zajął się prowadzeniem własnego zespołu. Potem zainwestował w produkcję własnych samochodów sportowych i współpracę z wielkimi koncernami, najpierw z Fordem, a później z Dodgem. Spod jego ręki wyszło naprawdę mnóstwo kultowych aut, żeby wspomnieć Shelby Cobrę i bohaterkę filmu „60 sekund”, Eleanorę (Ford Mustang Shelby GT500).

Jak się okazało, przez swoje życie Carroll Shelby zgromadził kolekcję samochodów, które właśnie trafiły na aukcję Bonham Greenwich (3 czerwca).

Wiele jest wśród aut klasyków Shelby’ego, jak Shelby GT500 z 1969 roku, Cobra z roku 2011, kilka samochodów Dodge’a i Shelby Series 1 (napędzane silnikiem Oldsmobile'a).

Ale także auta zaskakujące. To na przykład Lincoln Continental:

Ford Model A z 1927 roku:

Chrysler Airflow Sedan z 1935 roku (należał do Steve’a McQueena):

I wiele innych perełek...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska