Powstał najdroższy SUV świata

2018-04-04
Powstał najdroższy SUV świata

Karlman King wygląda jak batmobil. Ale to piekielna i luksusowa maszyna.

Myślicie, że Batman kupiłby ostatnie dzieło firmy Karlmann King? Nam wydaje się, że tak. Bruce Wayne to miliarder, a auto jest naprawdę w jego stylu.
Jeśli wydaje wam się, że to żart, to jesteście w błędzie. Ten SUV został zbudowany przez chińską firmę całkiem na poważnie. Karlman King to najdroższy SUV świata, kosztujący 2 mln dolarów plus dodatkowe opcje.

Firma nazwała go Ground Stealth Fighter. Opracowanie tej bestii zajęło co najmniej 30 tys. godzin, a pracowało nad nią… 1800 osób.

Samochód jest wyposażony w potężny silnik V10 o pojemności 6,8 litra. Co zaskakujące, jego moc nie jest imponująca, bo wynosi „tylko” 360 KM i 620 Nm momentu obrotowego. Motor został połączony z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Jednak nie o prędkość chodziło Chińczykom. Auto jest opancerzone i jest w stanie przetrwać atak przestępców. Prędkość maksymalna tego pojazdu wynosi 140 km/h. Niewiele? Wyobraźcie sobie, że Karlman waży 6 ton.

Ground Stealth Fighter został zaprojektowany do przetrwania w ekstremalnych temperaturach. Jeździ od minus 40 do plus 90 stopni Celsjusza. W każdej temperaturze pasażerom jest równie bezpiecznie i komfortowo. Mają nie odczuwać warunków zewnętrznych.

A żeby to było możliwe odpowiednio zaaranżowano wnętrze. Jest w nim sporo Alcantary, ale także złota, drewna, włókna węglowego i co tam jeszcze znaleziono u jubilera. Może to uzasadnia cenę?

Dodatkowe wyposażenie obejmuje konsolę PS4, panoramiczny telewizor, ekspress do kawy Nespresso, niewielką lodówkę oraz elektrycznie sterowany stolik.
Cała konstrukcja oparta została na Fordzie F z serii Super Duty. Motor to również fordowski Triton, sprawdzony i wytrzymały. Długość pojazdu to 6 metrów, można zamówić wersję 4 lub 5-osobową, ale na życzenie także 6- lub 7-miejscową.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska