Mercedes-Maybach Vision 6 – majestatyczne coupe

Mercedes-Maybach Vision 6 – majestatyczne coupe

Po wielu zapowiedziach Mercedes w końcu zaprezentował koncept swojego najbardziej luksusowego coupe, które ma zaspokoić potrzeby najwybredniejszych i najbogatszych klientów.

Chociaż w 2012 roku marka Maybach została zlikwidowana (jako powód podano niezadowalające wyniki finansowe), to już dwa lata później zapowiedziano jej powrót - jednak nie jako osobnej marki, ale w formie luksusowej wersji modeli Mercedesa. Najnowszy produkt zaprezentowany pod tym właśnie szyldem robi ogromne wrażenie.

 

 

Samochód jest wielki - wbrew swojej nazwie nie ma 6 metrów długości, a „zaledwie” 5,7. Projektanci poszli na całość - auto ma ogromną maskę i porusza się na 24-calowych (!) felgach. Z przodu znajduje się ogromny, chromowany grill oraz LED-owe światła. Według informacji carscoops.com za wprawienie tego samochodu w ruch odpowiadają cztery silniki elektryczne (po jednym na każde koło), które wspólnie generują moc około 750 koni mechanicznych.

 

Nowy Maybach osiąga maksymalną prędkość 250 km/h, sprint do „setki” zajmuje mu mniej niż cztery sekundy, a zasięg wynosi około 500 kilometrów. Inżynierowie Mercedesa wyposażyli swoje dzieło w system szybkiego ładowania - twierdzą, że podłączając Maybacha do ładowania na zaledwie 5 minut, można zyskać aż 100 kilometrów zasięgu. Wynik, jak na standardy ładowania innych samochodów elektrycznych, jest naprawde imponujący.

 

 

Drzwi w nowym Maybachu otwierają się do góry, co jest oczywistym nawiązaniem do kultowego modelu Mercedesa - 300SL Gullwing. Wnętrze prezentuje się niezwykle futurystycznie - oprócz dwóch zegarów za kierownicą i ekranu dotykowego (za pomocą którego zarządza się wszystkimi urządzeniami na pokładzie) znajdziemy w nim także wyświetlacz typu head-up, który ciągnie się przez całą szerokość przedniej szyby.

 

Należy pamiętać, że jest to koncept i samochód w takiej wersji niekoniecznie musi trafić do seryjnej produkcji. Mamy jednak nadzieję, że Mercedes zdecyduje się na odrobinę szaleństwa i nic nie zmieni w swoim luksusowym coupe.

 

foto: newspress

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska