Oto najdroższy (nowy) motocykl świata

2018-05-11
Oto najdroższy (nowy) motocykl świata

Ludzie ze szwajcarskiej manufaktury zegarkowej zaprzyjaźnili się z tunerami motocykli. W ich rączki trafił Harley-Davidson. Efekt powala!

Szwajcarski producent zegarków, firma Bucherer, nawiązał z motocyklowym warsztatem Bündnerbike. Wynikiem tej kolaboracji jest najdroższy w historii motocykl, luksusowa wersja kultowego Harley’a-Davidsona.

Efekt współpracy nazywa się Harley-Davidson „Blue Edition” i właśnie objął tron najdroższego nowego motocykla na świecie. Wyceniono go na 1,79 miliona dolarów.

Pierwszą rzeczą, którą zauważycie, jest uderzająco opalizujący niebieski kolor lakieru motocykla. Żeby osiągnąć efekt lakiernicy pokryli ramę aż sześcioma warstwami kolorowej powłoki, którą nałożyli na uprzednio posrebrzony metal (ciekawe jak się poczuje właściciel, kiedy zarysuje swoje cacko).

To nie wszystko. Na zbiorniku paliwa umieszczono 360 diamentów i pozłacane śruby oraz jedyny w swoim rodzaju zegarek Bucherer, z elementami silnika motocyklowego na tarczy.

Biżuteria Bucherer zdobi również uchwyty, a na ramie znajduje się 5,40-karatowy diament zabezpieczony kopułą ze zbrojonego szkła. Na wszelki wypadek...

Szczegóły zostały wykonane ręcznie, co pochłonęło 2,5 tys. godzin pracy.

Przy okazji Bucherer stworzył także 16 unikatowych zegarków, aby uhonorować współpracę z firmą Bündnerbike.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska