Aston Martin podkręca DB11: AMR ma tę moc!

2018-05-21
Aston Martin podkręca DB11: AMR ma tę moc!

Flagowy, szybszy, radykalny. Taki jest właśnie Aston Martin DB11 w wersji AMR. Ciekawe, czy James Bond wykorzystałby jego potencjał.

Całkiem niedawno ścięła nas z nóg informacja o nowym Astonie Martinie V12 Vantage V600. Wygląda na to, że zespół Astona Martina przygotował dla nas kolejną niespodziankę. Właśnie ujawniono szczegóły dotyczące Astona Martina DB11 AMR, ostrzejszej wersji DB11, z większą mocą, kilkoma ulepszeniami aerodynamicznymi i twardszymi nastawami zawieszenia i układu kierowniczego.

Więcej mocy!

DB11 AMR jest flagową wersją modelu. Do środka wpakowano silnik V12 o pojemności 5,2 litra, zapewniający moc około 630 KM i moment obrotowy 700 Nm. Jego maksymalna prędkość to 334 km/h, a przyspieszenie od zera do 100 km/h trwa zaledwie 3,7 sekundy.

Zanim staniecie się bardzo podekscytowani, powinniście zerknąć na konto, ponieważ auto zostało wycenione na 241 tys. dolarów w USA i 218 595 euro w Niemczech. Co dokładnie dostaje się za takie pieniądze, poza szalonym silnikiem?

Zmiany dotknęły tak silnika, jak i nadwozia. Model AMR skonstruowany został z dużo obfitszym użyciem włókna węglowego, by obniżyć masę. Także wizualnie się wyróżnia: są błyszczące czarne elementy, ciemna osłona reflektorów i przyciemniane tylne światła, uzupełnione przez ciemną maskownicę grilla, czarne rury wydechowe, dach i progi. Można nabrać przekonania, że to auto jest superszybkie, nawet gdy stoi.

Limitowana edycja

Kabina wykonana jest z ciemnej skóry i Alcantary, a przełamuje tę czerń odważny, centralny pasek z w kolorze limonkowym. Aston Martin wyprodukuje DB11 AMR w trzech specyfikacjach wzorniczych. Najdroższa to Signature AMR, z folią Stirling Green. Tylko 100 osób będzie miało to szczęście, aby prowadzić jeden z takich samochodów (droższych o ok. 40 tys. dolarów).

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska