Największa na świecie kolekcja... Fordów Transitów

Największa na świecie kolekcja... Fordów Transitów

Jedni interesują się supersamochodami, inni autami terenowymi, jeszcze inni klasyczną motoryzacją. Poznajcie gościa, którego pasją życia jest konkretny model Forda. I bynajmniej nie chodzi tutaj o Mustanga ani GT.

Peter Lee postanowił pójść pod prąd. Podczas gdy inni emocjonują się samochodami, które są pod jakimś względem wyjątkowe - najszybsze, najdroższe lub najbardziej egzotyczne, on swoje życie poświęcił kolekcjonowaniu wszystkiego, co jest związane z trzecim najlepiej sprzedającym się dostawczakiem w historii, czyli z Fordem Transitem. Jego pasja została dostrzeżona przez europejski oddział Forda, który zrealizował krótki film z Peterem w roli głównej.

 

 

Pasja Petera rozpoczęła się w momencie, gdy w młodości kupił sobie pierwszego Transita i pojechał nim na wycieczkę do Hiszpanii. Wtedy zaczął kolekcjonować wszystko, co dotyczyło dostawczego Forda - broszury, miniaturowe modele oraz wszelkie możliwe gadżety. Peter wszystkie przedmioty gromadzi na piętrze swojego domu, chociaż w tym momencie mógłby otworzyć muzeum Transita. Przez lata udało mu się zgromadzić ponad sześć tysięcy przedmiotów związanych z dostawczym Fordem, z czego ogromną większość stanowią miniaturowe modele.

 

Oczywiście Peter w swojej pasji nie ograniczył się jedynie do gromadzenia zabawek. W jego kolekcji znajduje się także kilka prawdziwych Transitów: model pierwszej generacji z 1965 roku, ambulans z 1969 z przebiegiem wynoszącym zaledwie 5000 mil, customowy model z lat 70, oraz oczywiście egzemplarz najnowszej generacji.

 

Panu Lee gratulujemy oszałamiającej kolekcji i winszujemy mądrego wyboru przedmiotu zainteresowań - jakże trudno by mu było stworzyć taką kolekcję, gdyby jego przedmiotem westchnień był na przykład któryś z modeli Ferrari...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska