Tytanowa wersja legendy: nowe Ducati SuperSport

2018-07-02
Tytanowa wersja legendy: nowe Ducati SuperSport

Wszystkie motocykle powodują przyspieszone bicie serca, zwłaszcza wśród fanów jednośladów, ale niektóre jakby bardziej. Na przykład wyjątkowa wersja ikony Ducati.

Wydawać by się mogło, że chodzi tylko o zmianę koloru. A jednak nie. Ducati SuperSport rocznik modelowy 2019 pozostawiło w tyle tradycyjną czerwień Ducati Red i zdecydowało się na wprowadzenie zupełnie nowego koloru.

Nazywa się Titanium Grey, to odcień ozdabiający całe nadwozie motocykla, w szarym matowym wykończeniu, tylko rama i obręcze kół prezentują kontrastowy czerwony wygląd.

Nie ma żadnych zmian w cenach, to oznacza, że Ducati będzie sprzedawać SuperSporta za 13 tys. dolarów lub za 15 tys. dolarów w wersji SuperSport S. Prawdopodobnie, jak w przypadku poprzednika, ta druga wersja znajdzie więcej nabywców.

Ducati SuperSport został po raz pierwszy wprowadzony w 1972 roku, to dopiero obecny model zasługuje na miano "SuperSport". Ten kultowy motocykl wykorzystuje dwucylindrowy silnik Testastretta o pojemności 937 cm3. Dysponuje on mocą 110 koni mechanicznych, wspomaganych nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa, takimi jak ABS i kontrola trakcji.

Nowy jest też kompaktowy panel przyrządów, wyposażony w wyświetlacz LCD, który informuje kierowcę na bieżąco o prędkości jazdy i charakterystyce. Można skonfigurować swój przyszły motocykl Ducati na oficjalnej stronie firmy lub po prostu przejść do wersji S, która jest dostarczana z funkcją Quick Shift, specjalnym pokrowcem na siedzenie pasażera i widelcem Öhlinsa o średnicy 48 mm oraz wieloma innymi gadżetami.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska