Galeria Figur Stalowych - niesamowite repliki ze złomu

Galeria Figur Stalowych - niesamowite repliki ze złomu

W Pruszkowie znajduje się nietypowa galeria sztuki - znajdują się w niej eksponaty, które zostały stworzone ze złomu.

Na pomysł stworzenia oryginalnej kolekcji wpadł Mariusz Olejnik, który, jak sam twierdzi, nie wyobraża sobie życia bez złomu. Początkowo wykonaniem eksponatów zajmował się sam - jego pierwszym dziełem był stolik, który powstał z bloku silnika V8 oraz innych części, pochodzących ze zezłomowanych samochodów. Z czasem zaczął szukać innych wykonawców, którzy mogli zrealizować jego artystyczne wizje.

 

 

Obecnie kolekcja prezentuje się imponująco - znajdują się w niej między innymi niesamowite repliki Mercedesa 300 SL, Bugatti Veyrona, Lamborghini Aventadora, Fiata 500 oraz Maserati GranTurismo. Autorzy Galerii Figur Stalowych nie ograniczają się jednak tylko do tworzenia samochodów - wśród eksponatów nie zabrakło także robotów z serii filmowej Transformers, a także rzeźby motocykli.

 

Przywiązanie do detali robi ogromne wrażenie - samochody przypominają swoje oryginały nie tylko z zewnątrz, ale także w środku. Z galerią współpracuje obecnie kilkadziesiąt osób z całego świata, podzielonych na zespoły. Każdy z nich ma swoją działkę, w której się specjalizuje - jedni zajmują się robotami z Transformers, inni elementami wnętrz samochodów, jeszcze inni wykonują rzeźby aut.

 

Nie ulega wątpliwości, że warto te niezwykłe eksponaty zobaczyć na własne oczy. Galeria Figur Stalowych znajduje się w Pruszkowie przy ulicy Przejazdowej 17 i można odwiedzać przez 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do soboty pomiędzy 8:00 a 18:00, w soboty godzinę dłużej, natomiast w niedziele od 10:00 do 19:00.

 

A skoro już jesteśmy przy nietypowych kolekcjach, zapraszamy do przeczytania artykułu o Peterze Lee - człowieku, który jest właścicielem największego na świecie zbioru rzeczy związanych z Fordem Transitem.

 

foto: facebook.com/GALERIAFIGURSTALOWYCH/

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska