Maserati Ghibli w wersji karawan - ostatnia podróż z klasą

Maserati Ghibli w wersji karawan - ostatnia podróż z klasą

Przez całe życie jeździłeś dobrymi samochodami i nie chcesz, aby po śmierci to się zmieniło? Oto propozycja dla ludzi, którzy ostatnią podróż chcą przebyć z klasą.

Karawany to taka kategoria samochodów, które raczej nie zwracają na siebie uwagi. Duża część z nich to specjalnie przerobione modele dostawczych Mercedesów i Volkswagenów, czyli generalnie nic ciekawego. Znalazła się jednak opcja dla tych, dla których standardowe karawany są zbyt nudne i banalne. Bo przecież zadawać szyku można zawsze, a śmierć nie jest powodem, aby przestać.

 

Włoska firma Ellena srl Autotransfromazioni specjalizuje się w tworzeniu karawanów z nieco ciekawszych modeli samochodów. Właśnie postanowili uatrakcyjnić swoją ofertę i na warsztat wzięli trzecią generację Maserati Ghibli, która jest produkowana od 2013 roku. Mniej więcej do połowy karawan wygląda tak samo, jak jego pierwowzór, a dalej robi się naprawdę ciekawie. Linia dachu została poprowadzona wyżej, a z oczywistych względów zmienił się także rozstaw osi. Tylna oś została przesunięta do tyłu o około metr, aby zapobiec złamaniu się samochodu. Zderzak z tyłu również został wydłużony, natomiast lampy pozostały bez zmian w stosunku do oryginału.

 

Nie jest to może najszybszy karawan na świecie, ale z pewnością jeden z najbardziej oryginalnych. Bez wątpienia jest na świecie wiele osób, które chciałyby wyruszyć w swoją ostatnią podróż czymś, o czym jeszcze długo mówiliby uczestnicy uroczystości pogrzebowych. Czy wybór karawanu ze słynnym trójzębem na grillu na tę okazję jest trafionym pomysłem? Refleksję na ten temat pozostawiam Wam - osobiście przez najbliższe kilkadziesiąt lat nie zamierzam się nad tym zastanawiać. Przez ten czas zapewne pojawi się wiele równie interesujących propozycji.

 

foto: Ellena srl Autotransfromazioni

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska