Nowa hybrydowa Toyota Yaris - dynamiczne, oszczędne miejskie auto

2018-08-31
Nowa hybrydowa Toyota Yaris - dynamiczne, oszczędne miejskie auto

Jej właściwości docenili klienci na całym świecie, a samochód stał się kultowym przedstawicielem segmentu B. Sprawdźmy, jakie zalety ma hybrydowa wersja samochodu.

Małe auto do miasta powinno charakteryzować się niewielkimi rozmiarami (pozwalającymi na pewne i szybkie parkowanie), niewielkim spalaniem i pewnością prowadzenia. Od pewnego czasu małe miejskie auta podbijają serca klientów (a szczególnie klientek). Wielką zaletą jest ich cena, oszczędność, oraz wyposażenie. Toyota Yaris postawiła na ten segment z sukcesem. Małe samochody miejskie podbiły serca kierowców w kraju i na świecie.

Małe auto miejskie od Toyoty – jakie wybrać?

Lubiący bardzo małe samochody postawią na Aygo. Fani większych aut zdecydują się na Aurisa. Dla szukających kompromisu między tymi modelami, Toyota oferuje Yarisa, którego szczegółowy opis znajduje się na stronie producenta: https://www.toyota.pl/new-cars/yaris/index.json.

Dlaczego warto wybrać właśnie Toyotę Yaris? Jej rozmiary nie są ograniczeniem, jak w przypadku Aygo. Model będzie adresowany raczej do singli, którzy nie planują przewozić bagaży. Yaris spokojnie przetransportuje rzeczy i współpasażerów z punktu A do punktu B. Mały samochód miejski nada się też do weekendowych wypadów pozamiejskich.

Yaris nie jest autem rodzinnym. Małe auta miejskie charakteryzują się tym, że nie zajmują wiele miejsca, łatwo nimi zaparkować i wjechać do garażu. Toyota Yaris to typowe małe auto miejskie, które jest mniejsze od Aurisa. Samochód jest o pół metra krótszy i kilka centymetrów węższy od swojego brata z japońskiej stajni.

Auto dla kobiety i nie tylko

Właśnie dlatego świetnie nadaje się, jako samochód do miasta – z jednej strony ma wystarczająco miejsca dla pary i kilku walizek, a z drugiej nie sprawia problemów przy miejskiej jeździe. Nowa hybrydowa Toyota Yaris 2018 aspiruje do miana „najlepsze auto miejskie”.

Yaris od lat nosi miano auta dla kobiety. Nie tylko ze względu na swoje rozmiary. Poliftingowy samochód charakteryzuje się wyrazistym stylem i nowoczesnym wyglądem.

Wzory tapicerki sprawiają, że wnętrze nabrało charakteru i pazura. Środek samochodu jest bardzo ergonomiczny i łatwy w okiełznaniu. Spory wyświetlacz pozwala na dostęp do wszystkich funkcji auta. Z zewnątrz Toyota jest agresywna i dynamiczna. Wszystko to sprawia, że użytkownikami tych modeli są nie tylko panie, ale też panowie, którzy szukają małego auta, ale mającego styl i charakter.

Hybrydowa Toyota Yaris – Cena

Wielką zaletą auta Toyota Yaris jest jej cena. Nowa Toyota Yaris kosztuje nawet 43 000 złotych! Oczywiście, jest to wersja podstawowa. Toyota Yaris Hybrid to koszt około 68 000 złotych.

Opinie o Toyocie Yaris

Toyota Yaris od lat ma bardzo dobre opinie od użytkowników z całego świata. Potwierdzeniem są miliony sprzedanych egzemplarzy i pozytywne recenzje pojazdu (np. https://moto.onet.pl/samochody-uzywane/toyota-yaris-ii-2005-2011-mistrz-oszczednosci-opinie/nzy5ys1). Kierowcy chwalą design, oszczędność i cenę auta. Również testy, które przechodzi samochód wypadają znakomicie.

Toyota Yaris – jaki silnik wybrać?

Jeżeli szukasz samochodu, który w swojej eksploatacji będzie oszczędny, to warto postawić na hybrydową odmianę. Oszczędna jednostka może spalać tylko 3 litry benzyny! Oczywiście, musisz liczyć się z większym wydatkiem na start, ale jeżeli jeździsz często, to szybko Ci się zwróci. Poza hybrydą, Yaris oferuje dwie inne wersje silnikowe – podstawowe 1.0 (69 KM) i dynamiczne 1.5 (aż 111KM).

Ile pali Toyota Yaris?

Wyżej odpowiedzieliśmy na pytanie, ile spala Toyota Yaris w wersji hybrydowej. Benzynowe silniki też nie należą do paliwożernych. Podstawowy silnik 1.0 pali około 4,1-5,0 litra benzyny na 100 km. Bardzo dynamiczna jednostka 1.5 to spalanie około 6 litrów na 100 kilometrów.

Jeżeli więc szukasz auta, które da Ci radość z jazdy, pozwoli na zaoszczędzenie sporej kwoty, a przy okazji jego wygląd wzbudza zachwyt – Toyota Yaris 2018 w wersji hybrydowej będzie wyborem dla Ciebie.

 

Materiał promocyjny

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska