Dua Lipa i Jaguar stworzyli wspólny utwór muzyczny. Też możecie go remiksować!

2018-09-05
Dua Lipa i Jaguar stworzyli wspólny utwór muzyczny. Też możecie go remiksować!

To pierwszy utwór, którego powstanie zawdzięczamy prawdziwej artystce i technologii żywcem wziętej z samochodu. Posłuchajcie "Want To" Dua Lipy we współpracy z Jaguarem.

Światowej sławy artystka Dua Lipa rozpoczęła współpracę z marką Jaguar w zakresie tworzenia muzyki w zupełnie nowy sposób. Wykorzystując czujniki samochodu Jaguar, Dua Lipa opracowała ekskluzywny remiks swojego najnowszego utworu „Want To’ i umożliwiła fanom na całym świecie tworzenie własnych remiksów z użyciem danych wygenerowanych na podstawie stylu jazdy modelem rodziny Pace, słuchanej muzyki czy wystukiwania rytmu na urządzeniu przenośnym.

W grę wchodzi ponad milion różnych remiksów o różnym tempie i w różnych wersjach opartych na szeregu gatunków takich jak hip-hop, dance, muzyka orkiestrowa, pop czy drum and bass.

Start w Amsterdamie

Utwór już stał się najczęściej remiksowanym utworem w historii po jej pierwszym wykonaniu na ekskluzywnym koncercie w Sugar City w Amsterdamie, gdzie fani i gwiazdy muzyki z całej Europy, w tym aktorka Alix Benezech i kierowca F1 Romain Grosjean jeździli w pełni elektrycznym modelem I-Pace, aby stworzyć swoje własne remiksy.

Aby stworzyć własny remiks „Want To”, Dua Lipa odbyła odbyła jazdę testową Jaguarem I-Pace, zaś jej styl jazdy został zarejestrowany przez inteligentne czujniki samochodu. Zebrane dane dotyczące zużytej energii elektrycznej czy sposobu, w jaki Dua Lipa przyspieszała i hamowała zostały wykorzystane do modyfikacji utworu; począwszy od jego tempa po aranżację i ogólny nastrój.

Przesuwanie barier

Wersja piosenki „Want To” przygotowana przez duet Dua Lipa i Jaguar pojawi się na albumie „Dua Lipa The Complete Collection”, który ukaże się w piątek 7 września. Posłuchajcie u nas:

Podczas premiery utworu w Amsterdamie Dua Lipa powiedziała: „Jestem podekscytowana współpracą z Jaguarem i przesuwaniem barier w muzyce i technologii dla moich fanów. To naprawdę fantastyczne, że każdy może stworzyć własną, wyjątkową wersję mojego singla „Want To” w oparciu o indywidualny sposób prowadzenia Jaguara lub słuchanej przez siebie muzyki. To niewiarygodne, że dane opisujące moją jazdę samochodem mogą zmienić energię zawartą w mojej muzyce, tworząc całkowicie nowe, niewiarygodne brzmienie”.

Nie tylko kierowcy mogą dokonać remiksu tego utworu - fani z całego świata także będą mogli tworzyć własne wersje piosenki Dua Lipy, korzystając z oprogramowania Jaguara do remiksowania. Ta innowacyjna aplikacja pozwala użytkownikom zremiksować utwór Dua Lipy za pomocą historii ich streamingu w serwisie Spotify — pobierając dane ze słuchanej przez nich muzyki. Dane dotyczące średniego tempa słuchanych piosenek, nastroju i energii najczęściej przesyłanej strumieniowo muzyki są wykorzystywane do wykonania remiksu specjalnie dla Ciebie. Osoby nieposiadające konta w serwisie Spotify mogą również stworzyć remiks w aplikacji, stukając w ekran swojego urządzenia przenośnego, by „określić tempo” nowej wersji piosenki.

Każdemu remiksowi stworzonemu za pośrednictwem aplikacji internetowej będzie towarzyszyć jedyna w swoim rodzaju okładka „Dua Lipa x Jaguar”. Wszystkie remiksy można następnie udostępnić za pomocą popularnych kanałów w mediach społecznościowych użytkownika.

Aby umożliwić wszystkim remiksowanie utworu Duy Lipy i Jaguara, zespół producentów muzycznych zdekonstruował wersję bazową, biorąc samo sedno utworu i rozkładając je na czynniki pierwsze, badając jak można przearanżować piosenkę poprzez zmianę nastroju i stylu, instrumentarium i tempa.

W ten sposób stworzono ponad 3500 tematów dźwiękowych, które są składnikami każdego remiksu, komponentami najnowocześniejszego inteligentnego programu, gotowymi do zaaranżowania przez dane z samochodu, historię streamingu Spotify lub tempo określone przez użytkownika.

The Pace: Season 1

Współpraca pomiędzy Duą Lipą i Jaguarem rozpoczyna serię wydarzeń i działań Jaguara w całej Europie pod nazwą The Pace: Season 1.

Po amsterdamskiej premierze kierowcy w innych krajach dostaną szansę tworzenia własnych remiksów podczas jazd próbnych modelami Jaguar Pace na specjalnych wydarzeniach organizowanych przez pozostałą część 2018 roku oraz w roku 2019.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska