Ford F-150 Harley-Davidson: dwie amerykańskie ikony w jednym

2018-09-06
Ford F-150 Harley-Davidson: dwie amerykańskie ikony w jednym

To połączenie dla wszystkich miłośników Stanów Zjednoczonych. Aż chce się ruszyć w drogę i na bezdroża!

Czasami potrzebujesz wziąć swój motocykl na pakę albo przyczepkę. Właśnie dlatego pickupy i motocykle idealnie do siebie pasują. Przez lata było to naturalne, że Ford i Harley-Davidson współpracowali przy kolejnych modelach specjalnych Harley-Davidson F-150. Działo się to aż przez 12 lat, między 2000, a 2012 rokiem.

Harley na własną rękę

Jednak obie firmy zdecydowały, że partnerstwo to wygasło wraz z ostatnim Fordem Harleyem-Davidsonem F-150 w 2012 roku. Tymczasem sam Harley postanowił nie odpuszczać. Nawiązał więc współpracę z producentem samochodów ciężarowych Tuscany Motor Co., aby stworzyć zupełnie nowego pickupa Ford F-150 połączonego genami z Harleyem. Wszystko w ramach obchodów 115. rocznicy Harleya.

Zacna inspiracja

Projektanci czerpali inspirację z modelu Fatboy Harleya przy projektowaniu pickupa. Przede wszystkim zmieniono aluminiowe 22-calowe felgi, które podobne są do kół motocykla. Całości dopełniają dopasowane do potrzeb klienta wydechy Flowmaster, znaczki Harleya, aluminiowe pedały wyścigowe, dwubarwne, perforowane skórzane siedzenia z diamentowymi szwami, zestaw podnoszący zawieszenie BDS Suspension i amortyzatory Fox.Oczywiście Ford F-150 Harley-Davidson obuty został w większe, 35-calowe opony terenowe.

Pod maską pracuje klasyczny silnik V8. Na razie nie ma jeszcze oficjalnych cen, ale zamówienia można już składać przez Harleytruck.com.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska