Kode57 - mocarny roadster od stylisty Ferrari Enzo

Kode57 - mocarny roadster od stylisty Ferrari Enzo

Podczas kalifornijskiej imprezy motoryzacyjnej Monterrey Car Week został zaprezentowany bardzo ciekawy pojazd, za którego projekt odpowiada Ken Okuyama.

Samo nazwisko projektanta nie jest powszechnie rozpoznawalne, ale samochody, które wyszły spod jego ręki - jak najbardziej. Japończyk miał swój spory udział w pracach nad wyglądem między innymi Ferrari Enzo, Maserati Quattroporte, Hondy NSX oraz Chevroleta Corvette C5.

 

Jego najnowsze dzieło to Kode57. Nazwa oczywiście nie jest przypadkowa i nawiązuje do roku 1957, kiedy to zadebiutowały takie samochody, jak Ferrari 250 Testa Rossa oraz Jaguar XKSS. To właśnie auta z drugiej połowy lat 50. były inspiracją dla Okuyamy podczas prac nad Kode57. Samochód prezentuje się imponująco - znajdziemy w nim między innymi drzwi otwierane do góry w nietypowy sposób.

 

 

Wygląd to jedno, ale co znajdziemy pod maską Kode57? Nabywcy tego modelu z pewnością nie będą mogli narzekać na kiepskie osiągi - auto jest napędzane 6-litrowym silnikiem V12 o mocy 702 koni mechanicznych pochodzącym z Ferrari 599 GTB Fiorano. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, że Kode57 waży 1451 kilogramów i jest o około 300 kilogramów lżejszy od modelu, z którego pochodzi silnik. Można się więc spodziewać osiągów na poziomie tych, którymi może się pochwalić Ferrari F12. Kode57 jest całkowicie pozbawiony dachu, a do jego wykonania wykorzystano włókno węglowe oraz aluminium.

 

Jeśli ktoś chce zostać posiadaczem tego samochodu, powinien się spieszyć - wyprodukowanych ma zostać jedynie pięć egzemplarzy, a każdy z nich ma kosztować około 2,5 miliona dolarów, czyli zapewne więcej, niż Włosi życzą sobie za Alfę Romeo Disco Volante Spyder. Amerykański bokser Floyd Mayweather, znany z zamiłowania do efektownych i kosztownych samochodów, już zamówił egzemplarz dla siebie. 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska