Zobacz nowe BMW X3 M i BMW X4 M

2018-09-14
Zobacz nowe BMW X3 M i BMW X4 M

BMW M GmbH rozszerza swoją ofertę wyczynowych modeli z napędem na cztery koła i prezentuje częściowo zakamuflowane prototypy, podczas imprez towarzyszących wyścigom DTM.

BMW M GmbH rozszerza gamę wyczynowych modeli w segmencie Sports Activity Vehicle (SAV) i Sports Activity Coupé (SAC). Wyczynowym charakterem, typowym dla samochodów BMW, będzie można cieszyć się wkrótce w dwóch kolejnych modelach BMW X, które już teraz przygotowywane są do produkcji seryjnej.

Prototypy BMW X3 M i BMW X4 M były testowane na torze Nürburgring podczas wyścigów DTM. Zakamuflowane przedseryjne BMW X3 M i BMW X4 M zaprezentują się po raz pierwszy publicznie dokładnie tam, gdzie ostatecznie dopracowywane są ich dynamiczne właściwości jezdne. Tor Nürburgring jest tradycyjnym miejscem finalnych testów i strojenia pakietu M, który obejmuje układ napędowy, jezdny i aerodynamikę.

Duże wloty powietrza z przodu, zoptymalizowana aerodynamika oraz układ wydechowy z czterema końcówkami zintegrowanymi z tylnym zderzakiem sprawiają, że samochody te już na wczesnym etapie rozwoju mają charakterystyczne cechy modeli M. Jednym z najciekawszych rozwiązań technicznych w BMW X3 M i BMW X4 M jest nowo opracowany wysokoobrotowy sześciocylindrowy silnik rzędowy M TwinPower Turbo.

Częścią procesu rozwoju jest specyficzne strojenie układu M xDrive wprowadzonego po raz pierwszy w nowym BMW M5. Układ ma zapewniać w BMW X3 M i BMW X4 M stałą transmisję napędu na wszystkie cztery koła w optymalny sposób pod względem trakcji i osiągów. Specyficzne dla M udoskonalenie inteligentnego napędu na cztery koła gwarantuje maksymalną trakcję i bezstratny rozkład momentu napędowego, a tym samym ekstremalnie dynamiczne właściwości jezdne. W interakcji z aktywnym dyferencjałem M na tylnej osi zapewnia to BMW X3 M i BMW X4 M bezkonkurencyjną dynamikę na zakrętach, zwinność i precyzję.

Więcej na temat obu samochodów już wkrótce.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska