Pierwszy motocykl Steve’a McQueena do kupienia

2018-09-28
Pierwszy motocykl Steve’a McQueena do kupienia

Nazywa się Indian i był motocyklem Steve’a McQueena zanim jeszcze ten stał się megagwiazdą.

Chodzą słuchy, że przyczepiany kosz służył aktorowi do terroryzowania ulic Greenwich Village, dzielnicy Nowego Jorku i zbierania masowo dziewczyn po drodze.

Hołdy Steve’owi McQueenowi oddawane są bez przerwy. Mamy doładowanego Mustanga Bullitta i kilka innych przejawów kultu, w tym wiele zegarków czy skórzanych kurtek.

Jednak teraz można kupić oryginalny przedmiot należący do aktora, motocykl, który McQueen nazwał „King of Cool”.

Jest Indian, a dokładniej Indian Chief z 1936 roku. Sprzedawca, brytyjski kolekcjoner samochodów klasycznych Duncan Hamilton Rofgo, mówi, że to pierwszy motocykl McQueena, jaki ten kiedykolwiek posiadał:

„Po wojnie Steve przeniósł się do Nowego Jorku we wczesnych latach pięćdziesiątych, gdzie zaczął uczyć się gry aktorskiej. Jego stary Indian miał przyczepiony wózek, którego używał do podrywania. Z około 150-ciu motocykli, które posiadał przez całe życie, kilkadziesiąt to były właśnie Indiany”.

Szczęśliwy nabywca, który kupi motocykl, otrzyma również certyfikat autentyczności podczas aukcji, podpisany rachunek sprzedaży i oficjalne oświadczenie z odczytem licznika kilometrów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska