Ferrari zbuduje dodatkowy egzemplarz LaFerrari

Ferrari zbuduje dodatkowy egzemplarz LaFerrari

Jeśli nie udało Wam się załapać na jeden z 499 wyprodukowanych egzemplarzy potężnego LaFerrari, teraz będziecie mieli okazję. I przy okazji zrobicie dobry uczynek.

Włoski producent samochodów sportowych obwieścił, że zamierza zbudować jeszcze jeden egzemplarz modelu LaFerrari. Samochód zostanie wystawiony na aukcję, a dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi, które nawiedziło Lacjum, Umbrię i Marche 24 sierpnia 2016 roku. Informację tę przekazał dyrektor generalny Ferrari - Sergio Marchionne.

 

Sytuacja nieco przypomina tę sprzed kilku lat, kiedy do sprzedaży trafił egzemplarz numer 400 Ferrari Enzo, który przez jakiś czas pozostawał w rękach papieża Jana Pawła II. Ten wyjątkowy samochód został zakupiony przez amerykańskiego kolekcjonera, a pieniądze z jego sprzedaży przeznaczone na cele charytatywne. „Papieski” samochód został sprzedany za rekordową kwotę 6,05 miliona dolarów.


Wyjątkowy egzemplarz LaFerrari nie ma co prawda takiej przeszłości, ale i tak można się spodziewać, że zostanie zlicytowany za sporą sumę. Techniczna specyfikacja tego samochodu, który był produkowany od 2013 do 2015 roku nadal robi piorunujące wrażenie. Następcę Ferrari Enzo napędza potężny silnik V12 o pojemności 6,3 litra o mocy 789 koni mechanicznych, który dodatkowo jest wspomagany jednostką elektryczną o mocy 163 KM wyposażony w system HY-KERS. Łączna moc LaFerrari wynosi więc 950 KM. Samochód jest w stanie rozpędzić się od zera do setki w mniej niż 2,8 sekundy, a po około 20 sekundach wskazówka prędkościomierza osiąga 300 km/h. Maksymalny moment obrotowy wynosi zawrotne 900 Nm.

 

foto: newspress

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska