Ostatni taki Nissan GT-R50: powstanie tylko 50 egzemplarzy

2018-12-12
Ostatni taki Nissan GT-R50: powstanie tylko 50 egzemplarzy

Koncepcyjny model zachwycił fanów. Teraz okazało się, że 50 z nich będzie mogło nabyć ten wyjątkowy samochód.

Zarówno Nissan GT-R, jak i studio projektowe Italdesign kończą 50 lat. Firmy postanowiły więc połączyć urodziny u świętować razem. Z tej okazji stworzyły „bestialską” specjalną edycję kultowego japońskiego supersamochodu. Teraz poinformowano, że auto wejdzie do produkcji w liczbie 50 egzemplarzy.

To pierwsza w historii współpraca między azjatyckim producentem samochodów i niszowymi, ale ikonicznymi projektantami. Jako punkt wyjścia dla Italdesign posłużył najnowszy Nissan GT-R Nismo. Włosi z Italdesign postanowili zaakcentować charakterystyczne cechy pojazdu i zdecydowali się minimalistyczne przeróbki. Nadali masce bardziej wyraziste wybrzuszenie, wzmocnili błotniki i nieco obniżyli linię dachu.

To co wizualnie robi robotę, to akcenty Energetic Sigma Gold, które subtelne już nie są. Zostały jednak gustownie dodane, w szczególności przy wlotach powietrza z przodu i drzwiach, które mają przypominać ostrze samurajskiego miecza. Złotym elementem jest też lakier, który rozciąga się na tylnej części auta.

Dodano wykończenia z włókna węglowego, które jednak nie przysłoniły złota. Ten królewski kolor zdobi też konsolę środkową wnętrza, deskę rozdzielczą i okładziny drzwi, a na fotelach przeszywa najwyższej jakości włoską czarną skórę.

Ekstremalny silnik

No i w końcu to auto ma też silnik. Wewnętrzny dział Nissana, czyli Nismo wykorzystał swoje doświadczenie i dopracował ręcznie wyjątkowy motor 3,8-litra V6, by ten mógł dostarczać szaleńczych 720 koni. Wzmocniona została także sekwencyjna sześciobiegowa skrzynia biegów z dwoma sprzęgłami oraz dyferencjał i wały napędowe kierują moc na koła.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska