Najmocniejszy Lamborghini Huracan: nowe EVO!

2019-01-09
Najmocniejszy Lamborghini Huracan: nowe EVO!

Włosi popracowali, czego efektem jest odmieniony Huracan. Model jest szybszy i mocniejszy, do setki rozpędza się w 2,9 sekundy!

Moc wciąż dostarcza wolnossący, 5,2-litrowy silnik V10. Jednak w nowym modelu jest on jeszcze potężniejszy. Huracan EVO to aż 630 KM mocy i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dotąd takie wartości miała torowa odmiana Performante.

Samochód waży bardzo mało, jedyne 1442 kg. Dlatego właśnie osiągi po liftingu są wyjątkowe. W porównaniu z poprzednikiem Huracan EVO jest szybszy w sprincie do pierwszej setki aż 0,3 sekundy. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje mu 2,9 sekundy.

Jednak moc to nie wszystko. Nowością w Lamborghini Huracanie EVO jest skrętna tylna oś. Inżynierowie zmienili również zawieszenie, pokładowe systemy wspomagające kierowcę oraz napęd 4x4. W skrajnych sytuacjach potrafi on teraz przekazać moc nie tylko na jedną oś, ale na jedno koło.

Zmiany inżynieryjne to jedno, ale wyostrzono także sylwetkę auta. Lamborghini Huracan EVO (nazwa po faceliftingu) prezentuje się znacznie agresywniej. Także we wnętrzu dokonano ulepszeń. Ekran systemu multimedialnego ma 8,4 cala, można się wreszcie zintegrować z telefonem z systemem Android, a także iPhonem za pośrednictwem Apple CarPlay.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska