Infiniti QX Inspiration: takie będą auta z Japonii

2019-01-21
Infiniti QX Inspiration: takie będą auta z Japonii

Marka odważnie wkracza do świata samochodów elektrycznych. Na szczęście nie zapomina o stylu.

Infiniti QX Inspiration to koncept średniej wielkości SUV-a, który zapowiada pierwszy w pełni elektryczny model marki. Elektryfikacja jest kolejnym naturalnym krokiem w rozwoju firmy, opartym na najnowszych technologiach i układach napędowych. Infiniti przygotowuje się do uruchomienia produkcji wyjątkowo wydajnych samochodów elektrycznych, które zapewnią nie tylko niesamowite wrażenia z jazdy, ale odpowiednio duży zasięg.

QX Inspiration zapowiada nową erę designu Infiniti. Czerpie on z japońskiej filozofii przestrzennej ma, w której otwarte przestrzenie między liniami tworzą moc, wprowadzają ekscytację oraz rozbudzają oczekiwania.

Made in Japan

Japońskie DNA odnajdziemy także we wnętrzu QX Inspiration, które jest wykonane ręcznie, z wykorzystaniem tradycyjnych technik i materiałów inspirowanych finezyjną japońską sensualnością. Rozwój nowych platform, konstruowanych dla samochodów elektrycznych, umożliwia tworzenie przestronnych, przypominających salon wnętrz, zgodnie z ideą omotenashi, czyli japońskim podejściem do gościnności. Wyposażenie wnętrza w funkcjonalne i intuicyjnie obsługiwane technologie złożyło się na niezwykle przyjazne środowisko, które łączy kierowcę i pasażerów z otaczającym światem.

QX Inspiration potwierdza plany Infiniti produkcji w pełni elektrycznego, kompaktowego SUV-a, zbudowanego na całkowicie nowej platformie, która mogłaby współpracować z mocnym elektrycznym napędem na wszystkie koła (e-AWD). W SUV-ie akumulator o dużej pojemności może być umieszczony pod podłogą auta i zasilać dwa silniki elektryczne, po jednym na każdą oś.

Napęd na obie osie

Nowe samochody Infiniti zapewnią natychmiastowy dostęp do pełnej mocy silnika, dzięki systemowi e-AWD umożliwiającemu korzystanie z wysokiego momentu obrotowego praktycznie od startu. Moment obrotowy będzie w nich inteligentnie rozdzielany na cztery koła, co – wraz z umieszczeniem baterii pod podłogą, zapewniającym niskie położenie środka ciężkości – oznacza, że QX Inspiration będzie charakteryzowała pewność prowadzenia w każdych warunkach drogowych i przy każdej pogodzie.

Język stylistyczny QX Inspiration opiera się na prostych liniach i radykalnych przetłoczeniach, które są harmonijnie zrównoważone gładkimi, jednolitymi powierzchniami. Takie skontrastowanie nadaje QX Inspiration wygląd odmienny od wcześniejszych projektów Infiniti. Samochód jest muskularny, ale łagodny. Odważny w eksponowaniu detali, ale mniej agresywny.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska