Podrasowany flagowiec: BMW Alpina B7

2019-02-13
Podrasowany flagowiec: BMW Alpina B7

BMW Alpina B7 to od 2016 roku flagowy model bawarskiej marki, który - dzięki unikalnym osiągom oraz doznaniom z jazdy - rozpala wyobraźnię fanów motoryzacji na całym świecie. Właśnie zaprezentowano nową generację auta.

Niedawno pokazywaliśmy wam odświeżoną "siódemkę" z ogromnym grillem i mnóstwem zmian. Przyszedł czas na jej topową wersję, czyli Alpinę.

Po pełnym odświeżeniu, model BMW Alpina B7 w 2019 roku wkracza w nową dla siebie erę - jest wyrazisty, luksusowy, o niesamowitych osiągach. Dzięki wzmocnionemu napędowi, unowocześnionej stylistyce oraz wyposażeniu w systemy łączności i wsparcia kierowcy, zadowoli najbardziej wymagających klientów.

A oto jego najważniejsze cechy w telegraficznym skrócie:

* Design BMW Alpina B7 uwypukla równowagę pomiędzy luksusową elegancją i dynamiką. Zarówno przód samochodu, z charakterystycznym dla BMW kształtem grilla i delikatnym logo Alpina, jak i tył, z polerowanymi ze stali nierdzewnej rurami wydechowymi i dyfuzorem, podkreślają potencjał tego luksusowego supersedana. Detale stylizacyjne marki Alpina, elementy aerodynamiczne, ikoniczne koła – nadają mu eleganckiego i ekskluzywnego wyglądu.

* Najnowszej generacji 4,4-litrowy silnik V8 Bi-Turbo ma moc 608 KM oraz 800 Nm momentu obrotowego. Znaczący wzrost mocy i momentu przy niższych obrotach oraz bardziej zaawansowana skrzynia biegów, pozwalają autu przyspieszać od 0 do 100 km/h w jedynie 3,6 sek i osiągać maksymalną prędkość 330 km/h.

* Podwozie B7 łączy najnowsze technologie konstrukcji zawieszenia z charakterystyczną dla tej marki konfiguracją, zapewniając wyjątkowy komfort podróżowania oraz fantastyczną dynamikę jazdy. Elektronicznie regulowane amortyzatory, pneumatyczne zawieszenie na obu osiach z autopoziomowaniem, aktywny system zapobiegający nurkowaniu w zakrętach oraz skrętna tylna oś, dostarczają dokładności i zwinności w segmencie supersedanów.

* Specjalny tryb Alpina Sport+ za jednym przyciśnięciem dostosowuje do maksymalnych osiągów cały pojazd, w tym ustawienia napędu i zawieszenia, m.in. obniżając wysokość auta o 15 mm.

* Wnętrze zdobią dyskretne detale Alpina i materiały najwyższej jakości, co w połączeniu z ręcznym wykonaniem tworzy luksusowe otoczenie. Manufaktura Alpina oraz jej warsztat kaletniczy oferują właściwie nieograniczone możliwości indywidualizowania tapicerki, która zostanie wykonana z najlepszych skór przez zespół doświadczonych rzemieślników.

* Technologicznie zaawansowany, kolorowy ekran w nowej stylistyce marki, wyświetla dane w sposób klasyczny lub dynamiczny, w zależności od wybranego trybu jazdy. Współpracuje z najnowszymi systemami łączności pojazdu.

* Wzbogacone wyposażenie nowego modelu BMW obejmuje w standardzie pakiet systemów nawigacji, informacji i rozrywki, rozwiązania służące większej wygodzie i bezpieczeństwu, w tym funkcję Driving Assistant Professional.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska