Nowy Focus ST: 280 KM i mniej niż 6 sekund do setki

2019-02-19
Nowy Focus ST: 280 KM i mniej niż 6 sekund do setki

Auto - w porównaniu z poprzednikiem - poprawiono radykalnie. Mocniejsza wersja ST to rasowy hot-hatch.

Ford oficjalnie zaprezentował nowe wcielenie modelu Focus ST – samochodu opracowanego przez dział sportowy Ford Performance, łączącego dreszczyk emocji typowy dla hot-hatcha z komfortem i czysto praktycznymi walorami auta rodzinnego.

Najnowszy Focus ST, będący dziełem konstruktorów działu sportowego Ford Performance, wzbogacony w liczne rozwiązania sprawdzone w sporcie motorowym, wejdzie do sprzedaży latem tego roku. Nabywcy będą mieli do wyboru 5-drzwiowe nadwozie hatchback oraz kombi.

Do wyboru są mocne i dynamiczne pod względem obrotów jednostki napędowe: 280-konny silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 2,3-litra, z turbodoładowaniem twin-scroll i eliminacją opóźnienia reakcji turbosprężarki, osiągający maksymalny moment 400 Nm, a także wysokoprężna jednostka EcoBlue 2,0-litra, o mocy 190 KM i momencie obrotowym 400 Nm przy 2000 obr/min.

Zastosowany po raz pierwszy w samochodzie marki Ford elektroniczny przedni mechanizm różnicowy o podwyższonym tarciu poprawia własności trakcyjne i stabilność. Funkcja wyrównania obrotów silnika i skrzyni biegów (rev-matching) przy redukcji biegów dostępna w 6-stopniowej ręcznej skrzyni biegów. Na życzenie dostępna będzie siedmiobiegowa przekładnia automatyczna.

Kierowca ma możliwość wyboru kilku trybów jazdy, nowość w modelu Focus ST, dokonujących korekty szeregu parametrów (np. elektronicznego wspomagania hamulców oraz bardzo szybko działającego elektrycznego wspomagania kierownicy), dostosowujących zachowanie pojazdu do preferowanego stylu jazdy.

Nowy Focus ST w swoich założeniach opiera się na dynamice i własnościach jezdnych Forda Focusa czwartej generacji. Dzięki nowym jednostkom napędowym, najnowszy model dysponuje mocą wyższą nawet o 12 procent i zapewnia do 17 procent więcej momentu obrotowego w porównaniu z dotychczasowym Focusem ST.

Nabywca ma do wyboru 6-stopniową mechaniczna skrzynię biegów lub nową, 7-biegową przekładnię automatyczną, pozwalającą na bardzo szybką zmianę przełożeń. Najnowszy ST z benzynowym silnikiem rozpędza się od 0 do 100 km/h w mniej niż 6 sekund.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska