Car of the Year 2019: o włos wygrał elektryczny Jaguar

2019-03-05
Car of the Year 2019: o włos wygrał elektryczny Jaguar

To pierwszy elektryk, który dostał nagrodę COTY. I pierwszy Jaguar.

W pełni elektryczny Jaguar I-PACE został wybrany "Samochodem Roku" w plebiscycie European Car of the Year. Jaguar zdobył pożądaną nagrodę po raz pierwszy.

Jury konkursu Car of the Year składa się z 60 dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 krajów. Nagroda jest wyrazem uznania dla innowacji technicznych, wzornictwa, wydajności i stosunku jakości do ceny.

Prof. Dr. Ralf Speth, CEO Jaguar Land Rover, powiedział po ogłoszeniu wyników: "Jesteśmy niezmiernie dumni, iż nasz pierwszy elektryczny model jest zarazem pierwszym Jaguarem, który wygrał plebiscyt Car of the Year. I-PACE został zaprojektowany i opracowany w Wielkiej Brytanii, to najbardziej zaawansowany technologicznie pojazd z napędem elektrycznym. To prawdziwy „game-changer”. Zwycięstwo w plebiscycie Car of the Year to zaszczyt i uznanie produktu stworzonego przez światowej klasy zespół".

Zaprojektowany i stworzony w Wielkiej Brytanii, Jaguar I-PACE osiągnął ogromny sukces sprzedażowy na całym świecie. Ponad 75 proc. samochodów zostało wydanych klientom w Europie.

Zaprojektowany jako samochód elektryczny, I-PACE charakteryzuje się odważną, opływową linią nadwozia oraz wnętrzem oferującym ilość przestrzeni odpowiednią dla pięciu pasażerów oraz ich bagażu, natomiast elektryzujące osiągi zapewniają dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 400 KM. Generują one 696 Nm momentu obrotowego i rozpędzają samochód od 100 km/h w 4,8 sekundy, jednocześnie zapewniając zasięg nawet 470 km.

Elektryczny SUV Jaguara pokonał w finale sześciu konkurentów - Alpine A110, Kię Ceed, Citroëna C5 Aircross, Forda Focus, Mercedesa A i Peugeota 508. Warto odnotować, iż był jedynym bezemisyjnym samochodem w stawce. W Polsce Jaguar I-PACE kosztuje od 356 600 zł w górę.

Jaguar do końca walczył o zwycięstwo, idąc łeb w łeb z Alpine. Oba auta dostały po 250 punktów. O zwycięstwie brytyjskiego elektryka zdecydowały indywidualne wskazania jurorów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska