Varsovia – limuzyna znad Wisły

Varsovia – limuzyna znad Wisły

Tęsknota za odrodzeniem motoryzacji w Polsce jest ogromna. Światową sieć właśnie obiegł nowy projekt samochodu z naszego kraju. Auto nazywa się Varsovia Concept i ma być ultraluksusową limuzyną z napędem hybrydowym.

Lista samochodów z Polski, które mają powstać, jest już naprawdę długa. Mamy New Warsaw, której prototyp można było zobaczyć na targach w Poznaniu, Arrinera w wersji wyścigowej pojawiła się ostatnio na Festival of Speed w Goodwood, a nowa Syrena z Kutna jest już dostępna w wersji wyścigowej. Modele drogowe są w opracowaniu, ma być coupe, kabriolet i miejski elektryk.

 

Varsovia jest limuzyną stworzoną przez studio projektowe Kadler spod Warszawy. Nie tylko są to jednak rysunki, ale także (podobno) konkretny biznesplan.

 

Varsovia ma elegancką stylizację, inspirowaną herbem stolicy. Syrenka Sawa znajduje się w logo auta, ale design auta wykorzystuje pokrywające jej ogon łuski. Poza tym to duża, wygodna limuzyna, luksusowa tak bardzo, jak to tylko możliwe. Fotele mają regulację na 9 sposobów, dwa ekrany ciekłokrystaliczne wysuwają się znad głów pasażerów. Materiały we wnętrzu są naturalne i ekskluzywne: dominują skóra, drewno i metal.

 

Według twórców Varsovia będzie samochodem wyłącznie hybrydowym. Zasięg auta ma wynosić 850 km. Prędkość maksymalna to 250 km/h, a przyspieszenie do setki 5 sekund, czyli dorównywać konkurencji.

 

Wkrótce ma powstać prototyp, który zostanie zaprezentowany podczas jednej z europejskich wystaw motoryzacyjnych. Produkcja jest uzależniona od zainteresowania klientów. Varsovia nigdy nie będzie pojazdem masowym: pomysłodawcy planują 50 egzemplarzy rocznie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Materiały prasowe

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska