Cadillac Escala - luksusowy koncept

Cadillac Escala - luksusowy koncept

Podczas imprezy Monterrey Car Week Cadillac zaprezentował koncepcyjny model Escala, czyli wizję swojego flagowego sedana.

Wydaje się że czasy, w których cały świat patrzył na amerykańskie samochody jako wzór do naśladowania, dawno już minęły. Jeśli ktoś mówi z zachwytem o autach produkcji amerykańskiej, zazwyczaj ma na myśli modele pochodzące z lat 70. lub jeszcze wcześniejszych. Producenci zza oceanu nie składają jednak broni i starają się nawiązać walkę z firmami z Europy oraz Japonii.

 

Teraz ich narzędziem ma być luksusowy sedan o nazwie Escala. Samochód, jak to często z konceptami bywa, prezentuje się imponująco. Od swojego poprzednika, czyli modelu CT6, różni się przede wszystkim dużo mniejszymi światłami, zarówno przednimi, jak i tylnymi. Jest także nieco dłuższy – poprzednik mierzył 5 metrów i 18 centymetrów, Escala zaś 5 metrów i 34 centymetry. Głównymi konkurentami Escali są inne luksusowe limuzyny, takie jak BMW Serii 7, Mercedes Klasy S, Audi A8 oraz Porsche Panamera.

 

 

Nazwa konceptu, chociaż pochodzi od hiszpańskiego słowa oznaczającego skalę, kojarzy się z ogromnym SUV-em Escalade, który upodobali sobie przede wszystkim czarnoskórzy amerykańscy raperzy. Jednak wygląd wyglądem, a co kryje się pod maską Escali? Samochód jest napędzany czterolitrowym silnikiem z cylindrami w układzie V8, z których połowa może zostać odłączona w celu obniżenia zapewne dość wysokiego spalania. Twórcy auta oczywiście postarali się o to, aby zaimponować wnętrzem – tapicerka została uszyta ręcznie z wysokogatunkowej skóry. Jesteśmy ciekawi, czy Escala trafi do produkcji w takiej właśnie formie i czy będzie w stanie nawiązać skuteczną walkę ze swoimi europejskimi i japońskimi konkurentami. Chociaż konkurowanie z takim Mercedesem-Maybachem Vision 6 może być naprawdę niełatwym zadaniem...

 

foto: materiały prasowe

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska