Motocykl Batmana z „Mrocznego rycerza” trafił na aukcję

Motocykl Batmana z „Mrocznego rycerza” trafił na aukcję

Batpod, czyli pojazd którym poruszał się Christian Bale w filmach „Mroczny rycerz” oraz „Mroczny rycerz powstaje” został wystawiony na sprzedaż.

Fani Batmana z pewnością doskonale kojarzą ten pojazd. Człowiek-Nietoperz przesiadł się do niego ze swojego Tumblera po tym, jak Joker zniszczył go strzałem z rakietnicy. W trzeciej części trylogii Christophera Nolana poruszała się nim także Kobieta Kot, w rolę której wcieliła się Anne Hathaway.

 

 

Koncepcja Batpoda powstała we współpracy reżysera Christophera Nolana i scenografa Nathana Crowleya, motocykl natomiast nabrał realnych kształtów dzięki Chrisowi Corbouldowi, który odpowiadał ze efekty specjalne. Stworzenie takiego pojazdu nie było prostym zadaniem, głównie ze względu na jego nietypowe opony. Podczas kręcenia filmu za sterami Batpoda zasiadał kaskader Jean-Pierre Goy.

 

Sercem motocykla jest silnik Hondy o pojemności 750 centymetrów sześciennych, natomiast opony zostały wyprodukowane przez firmę Hoosier. Opis przedmiotu na aukcji mówi, że jest on własnością Warner Bros i widać na nim ślady filmowej przeszłości w postaci otarć i zadrapań. Część elementów wyposażenia zostało wykonanych z włókna szklanego, natomiast działka niestety są plastikową atrapą.

 

 

Ci, którzy już oczyma wyobraźni widzieli siebie jadącego motocyklem Batmana, niestety muszą zejść na Ziemię. Pojazd jest bowiem sprzedawany w stanie, który skutecznie uniemożliwia jazdę – został pozbawiony wszystkich płynów, zdemontowany został także zbiornik paliwa oraz akumulator. Cena wywoławcza została ustalona na 30 tysięcy funtów, natomiast organizatorzy aukcji liczą na to, że pojazd uda się sprzedać za 60-80 tysięcy. Pod młotek idą także inne gadżety z filmów, między innymi kostiumy Christiana Bale’a oraz Toma Hardy’ego.

 

foto: www.propstore.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska