Najdłuższy monster truck na świecie

Najdłuższy monster truck na świecie

Monster trucki to pojazdy, które z definicji mają być wielkie i budzić przerażenie w oczach przeciwników na arenie. Ten gość postanowił jednak pójść na całość i zbudował najdłuższy tego typu pojazd na świecie.

Jennifer i Brad Campbellowie z miasteczka White Hills w stanie Arizona są wielkimi fanami zawodów monster truck. Budowę tego ogromnego pojazdu potraktowali jako wyzwanie, któremu wcześniej nie mieli okazji stawić czoła.

 

 

To, co udało im się stworzyć robi naprawdę duże wrażenie. Prace nad ambitnym projektem trwały aż piętnaście miesięcy. Ich efektem jest ogromny samochód, którego długość ostatecznie wynosi imponujące 9,80 metrów! Skoro długi, to i ciężki – rekordowy monster truck waży dokładnie 6804 kilogramy. Dzieło małżeństwa Campbellów trafiło do tegorocznej edycji Księgi Rekordów Guinnessa, co sprawiło ogromną radość zwłaszcza Jennifer. Tak wypowiedziała się na ten temat:

 

„Kiedy byłam dzieckiem, kupowałam księgę rekordów i co rok i za każdym razem byłam oszołomiona rekordami. Wiedziałam, że nigdy nie uda mi się zapuścić najdłuższych paznokci na świecie ani przejść pod nisko zawieszoną poprzeczką tańcząc limbo… To jest niesamowite!”.

 

Skonstruowanie najdłuższego monster trucka na świecie to nie jedyny rekord motoryzacyjny, jaki został pobity w ostatnim czasie. Niedawno pisaliśmy między innymi o najdłuższym skoku samochodem na świecie, przy okazji którego kierowca Bryce Menzies przeskoczył nad całym miasteczkiem, a także o niemieckim inżynieru-amatorze, któremu udało się zbudować najcięższy rower świata.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska