The Grand Tour – znamy datę premiery

The Grand Tour – znamy datę premiery

Wiadomo było, że trio Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May długo nie będzie bezrobotne po odejściu z BBC. Popularni prezenterzy przyjęli ofertę Amazonu i nareszcie ujawnili, kiedy będziemy mogli obejrzeć pierwszy odcinek ich nowego programu.

O tym, że trójka byłych prezenterów Top Gear poprowadzi nowy program motoryzacyjny dla Amazonu, wiemy już od kilku miesięcy. Data premiery pierwszego odcinka długo pozostawała tajemnicą, która dziś została ujawniona – The Grand Tour będzie można obejrzeć 18 listopada 2016 roku w usłudze Amazon Prime Video. Tak wygląda najnowszy zwiastun tej produkcji:

 

 

Amerykański gigant handlowy podpisał z Clarksonem, Hammondem i Mayem kontrakt na 36 odcinków programu The Grand Tour. Kolejne odcinki będą pojawiać się w serwisie co piątek. Nie wiemy, czego konkretnie możemy się spodziewać po nowym dziele byłych prezenterów BBC – cały czas trwa spór prawny co do tego, na co Clarkson i spółka mogą sobie pozwolić. Jakiś czas temu pojawiła się choćby informacja, że ich były pracodawca rości sobie prawa nawet do charakterystycznych powiedzonek, jakich używali Jeremy, Richard i James prowadząć Top Gear. W swoim nowym programie prezenterzy zwiedzą kawał świata – koncepcja The Grand Tour zakłada, że będzie to coś na kształt motoryzacyjnego cyrku, w ramach którego byli pracownicy BBC odwiedzą między innymi RPA, Stany Zjednoczone, Niemcy oraz oczywiście Wielką Brytanię.

 

Były szef BBC przyznał niedawno, że wyrzucenie Jeremy’ego Clarksona ze stacji było błędem. Trudno się dziwić – Chris Harris, który miał być największą gwiazdą Top Gear realizowanego w nowej obsadzie, zrezygnował z funkcji prowadzącego po zaledwie jednym sezonie na skutek spadających wyników oglądalności i kłótni z innymi członkami ekipy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska