5 samochodów za 5 tysięcy złotych

2016-09-17
5 samochodów za 5 tysięcy złotych

Widząc ten tytuł artykułu wielu z Was zapewne złapało się za głowę – prawdziwy playboy powinien wszak jeździć samochodem za naprawdę grubą kasę.

To, że drogimi, sportowymi samochodami poruszają się zazwyczaj faceci po pięćdziesiątce nie jest bynajmniej rezultatem tak zwanego kryzysu wieku średniego – po prostu w wielu przypadkach dopiero w takim wieku mężczyzna może sobie pozwolić na zrealizowanie marzeń z lat młodości.

 

Jeśli masz 18-19 lat i trzymasz w dłoni nowiutkie prawo jazdy, to w ogromnej większości przypadków zapewne również Cię nie stać na auto Twoich marzeń. Za jakiś czas zapewne staniesz się posiadaczem Forda Mustanga lub Mercedesa AMG-GT, ale do tego momentu musisz zadowolić się czymś skromniejszym. Nie oznacza to oczywiście konieczności poruszania się samochodem nudnym – naszym zdaniem nawet dysponując budżetem w wysokości 5 tysięcy złotych można stać się posiadaczem interesującego samochodu, który w wielu przypadkach będzie ciekawszy od aut za większą kwotę. Oto nasz subiektywny wybór samochodów za niewielkie pieniądze.

 

Fiat 126p

Samochód, który zmotoryzował Polskę wciąż zyskuje na wartości i nie wydaje się, aby ten trend miał się zatrzymać. Jeszcze kilka lat temu popularnego „Malucha” można było kupić nawet za 100-200 złotych, ale moda na retro i nostalgia za czasami młodości zrobiły swoje i ceny „kaszlaków” idą do góry. W obecnych czasach jazda Fiatem 126p nie jest kwestią biedy i braku możliwości kupienia czegoś lepszego, a wyboru – za 5 tysięcy złotych można dostać naprawdę zadbany egzemplarz, który wyróżni się z tłumu Focusów, Ceedów i innych Aurisów. I zawsze wywoła uśmiech na twarzy.

 

Peugeot 205

Francuskie samochody nie cieszą się zbyt dużym poważaniem na rynku wtórnym. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ w wielu przypadkach nie odstają jakością od aut produkowanych w Niemczech i Japonii, a ich ceny są sporo niższe. Jednym z lepszych wyborów w omawianym pułapie cenowym będzie Peugeot 205 – co prawda niestety nie uda się go kupić w pożądanej wersji GTI, ale to nadal ciekawy wybór w kontekście yougtimera, a przy tym wyróżniający się na ulicy – zbyt wielu ich już nie zostało.

 

Renault 5

Podobna sytuacja jak w przypadku Peugeota 205 – „piątka” występowała w kultowej wersji Turbo, której raczej w tym budżecie nie uda nam się znaleźć, ale i standardowe Renault 5 jest samochodem wartym uwagi. To samochód wdzięczny i urokliwy, który niczego nie udaje. Jest także coraz rzadziej spotykany na naszych ulicach i można podejrzewać, że jego wartość z czasem będzie rosła.

 

Fiat Panda I

Nie wiemy, czy jest na świecie chociaż jeden człowiek, który zapytany o auto swoich marzeń, odpowiedziałby – Fiat Panda pierwszej generacji. Jeśli jest, to bardzo chcielibyśmy go poznać. Nie ulega jednak wątpliwości, że chociaż włoski pojazd nie przyciąga zazdrosnych spojrzeń, to za niewielkie pieniądze można znaleźć egzemplarz z napędem na cztery koła, który potrafi sobie poradzić ze wzniesieniem o nachyleniu 42 stopni. A skoro już mowa o napędzie 4x4…

 

Lada Niva

To propozycja dla tych, którzy marzą o SUV-ie. Zdajemy sobie sprawę, że w tym momencie jedziemy po bandzie i nie znalazłoby się wielu, który jako pierwszy samochód proponowaliby komuś Ladę Nivę. Jeśli jednak chcielibyście spróbować swoich sił w terenie, nie ma lepszego i tańszego wyboru niż rosyjska konstrukcja. Nie jest to może najpiękniejszy samochód na świecie, ale za to poradzi sobie w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających warunkach – najlepszy budżetowy wybór na trudną, terenową wyprawę.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska