Jak wygląda drift na motocyklach?

Jak wygląda drift na motocyklach?

Od jednego doładowanego motocykla lepsze są dwa. A jeszcze lepsze są dwa motocykle, które driftują z ogromną prędkością kilka centymetrów od betonowej ściany.

Wielokrotnie wspominaliśmy na naszych łamach o niesamowitych wyczynach na motocyklach, takich jak chociażby wheelie wykonane podczas stania na głowie, nietypowy wyścig motocyklowy bez użycia silników oraz niezwykła wyprawa przez cały Półwysep Kalifornijski. Dziś dochodzi do tego nie mniej ciekawy wyczyn, w którym dwóch kierowców pokazuje swoje umiejętności w lataniu bokiem na jednośladach.

 

 

Kierowcami, których widzicie na powyższym filmiku są profesjonaliści w motocyklowym ulicznym freestyle’u w osobach Erniego „EDUB-a” Virgila oraz Nicka „Apexa” Brochy. To, na jakim poziomie udaje im się zapanować nad prowadzonymi pojazdami, zasługuje na najwyższe uznanie. Motocykle, na jakich poruszają się Virgil i Brocha to turbodoładowane Triumphy Street Triple R, których szczegółowa specyfikacja prezentuje się następująco:

 

Turbo System by Garage7

Garrett GT2502R Turbo

KN Air Filter

HT Moto Custom Seat

DynoJet PC5 PTI

Dynojet POD-300 Digital Display

Avon 3D Ultra Sport Front Tire

Avon Storm 3D X-M Rear Tire

 

Specyfikacja tych motocykli z pewnością robi wrażenie, ale daleko im do najbardziej szalonego jednośladu na świecie, w którym został zamontowany silnik od maserati. Niedawno informowaliśmy o innej niepowtarzalnej maszynie, jakim jest pierwszy i jedyny na świecie motocykl zaprojektowany przez studio projektowe Zagato oraz o pojeździe, którym poruszał się Christian Bale w filmie Mroczny Rycerz w reżyserii Christophera Nolana, który trafił na aukcję internetową.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska