Kubica znów na torze: już w ten weekend!

2016-09-21
Kubica znów na torze: już w ten weekend!

Najsłynniejszy Polak w światowym motorsporcie – Robert Kubica – wraca do wyścigów. W nadchodzący weekend mistrz będzie rywalizował na torze Spa-Francorchamps. Weźmie udział w piątej rundzie Renault Sport Trophy. Czy to oznacza powrót Kubicy do sportu, który z konieczności porzucił?

Polak będzie jechał samochodem Renault Sport R.S. 01. Na prawym fotelu usiądzie pilot Christopher Hamon. Testy zostały przeprowadzone i nasz kierowca wypadł doskonale. Przyznawał, że doskonale czuje się w aucie i jest podekscytowany zbliżającą się rywalizacją na torze. Renault Sport R.S. 01 to wyścigówka z karbonowym monokokiem. Masa pojazdu to zaledwie 1140 kg. Silnik pochodzi z Nissana GT-R (należącego do Renault). Prędkość maksymalna przekracza 300 km/h, a przyspieszenie do setki wynosi znacznie poniżej 3 sekund. Moc przekazywana jest na tylną oś za pośrednictwem sekwencyjnej skrzyni Sadev (7-biegów).

 

 

Mistrzostwa Renault Sport Trophy to nowa seria. Kierowcy, którzy zaprezentują się w niej najlepiej, mogą liczyć na starty w mistrzostwach GT i wyścigach długodystansowych. Nie dotyczy to oczywiście Roberta Kubicy, który udowodnił już co potrafi wielokrotnie.

 

Nasz urodzony w 1984 roku kierowca zaczynał od kartingu. Potem przechodził przez kolejne serie wyścigowe, w tym Formułę 3 i Formułę Renault 3.5. W 2005 roku został trzecim kierowcą teamu BMW Sauber. W kolejnym roku pracował dla tego samego teamu, ale już jako jeden z dwóch głównych kierowców. Od sezonu 2010 zaczął ścigać się dla Renault F1 Team.

 

W 2011 sportowiec uległ wypadkowi podczas odcinka specjalnego rajdu Ronde di Andora. Jego Skoda Fabia S2000 Evo2 wbiła się w barierę. Kubica został bardzo poważnie ranny, a jego wyścigowa kariera uległa załamaniu.

 

Jednak Polak wrócił do ścigania się, tym razem w rajdach. Przez ostatnie 5 lat brał udział w dziesiątkach zawodów, w których udowodnił, że jest jednym z najlepszych kierowców świata. Teraz wraca do wyścigów. Weekendowe zawody będzie można zobaczyć na antenie Eurosportu.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska