Opancerzony Mercedes-Maybach: ocieka luksusem

Opancerzony Mercedes-Maybach: ocieka luksusem

Mercedes pokazał samochód, w którym można czuć się bezpiecznie. To opancerzona wersja topowej Klasy S, która nazywa się Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard. Kosztuje, bagatela, 6 mln złotych!

To najbardziej ekskluzywny Mercedes. Po spektakularnej klęsce Maybacha, którego nikt nie chciał kupować, mając do wyboru Rolls-Royce'a, firma ze Stuttgartu postanowiła nie grzebać całkowicie historycznej nazwy i ochrzcić mianem Maybacha topową wersję Klasy S. Tak się stało, a na dodatek jej wydłużona wersja dla koronowanych głów i szefów państw, zyskała inne historyczne miano Pullman.

 

 

Teraz Mercedes pokazał wersję opancerzoną limuzyny. Guard posiada szyby w standardzie VR9, co oznacza, że są w stanie przetrwać ogień z broni maszynowej i eksplozję niewielkich ładunków wybuchowych.

 

Wzmocniono także konstrukcję auta. Specjalne stalowe panele zostały umieszczone w drzwiach, błotnikach, masce i klapie bagażnika. Dodatkowe zabezpieczenia wykonano ze sztucznych włókien i komponentów. Tylko tylna szyba nie jest pancerna, ale za to za głowami pasażerów znajduje się stalowa płyta, uniemożliwiająca zamach. Wszystko razem sprawia, że pancerna limuzyna o długości 6,5 metra (rozstaw osi wynosi 4,4 metra) waży 5,1 tony.

 

Nie dokonano zmian w układzie napędowym. Najbardziej ekskluzywna limuzyna Mercedesa w wersji opancerzonej pod maską ma 6-litrowy silnik V12, który generuje 530 koni mechanicznych i 830 Nm momentu obrotowego, dostępnego już od 1600 obr./min.

 

W związku z tym, że waga wzrosła niemal dwukrotnie, prędkość maksymalną ograniczono do 160 km/h. Auto wyposażone jest w opony odporne na przestrzelenie i eksplozję. Wewnątrz nie dokonano żadnych zmian, na zdjęciach można zobaczyć, jak wyobraża sobie luksus producent ze Stuttgartu.


Na koniec cena. Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard kosztuje 1,4 mln euro (6 mln zł), a dostępny będzie od początku 2017 roku na specjalne zamówienie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska