Najdłuższy skok z backflipem na miniaturowym motocyklu

Najdłuższy skok z backflipem na miniaturowym motocyklu

Miniaturowy motocykl może posłużyć nie tylko jako prezent dla chrześniaka na pierwszą komunię – są ludzie, którzy z tych niewielkich pojazdów są w stanie wycisnąć naprawdę wiele.

Jeśli uważnie śledzicie naszą stronę to zapewne wiecie, że lubujemy się we wszelakich rekordowych osiągnięciach – zwłaszcza, gdy dotyczą one motoryzacji. Dopiero co informowaliśmy między innymi o uzyskaniu rekordowej prędkości na ulicznych sankach oraz najszybszym na świecie motocyklem, który jeździ tylko na jednym kole.

 

Dziś zajmiemy się kolejnym rekordowym osiągnięciem, tym razem z jednośladem w roli głównej. I to nie motocyklem standardowej wielkości, a miniaturowym, które często służą jako prezenty dla dzieci. Hiszpan Ricardo Piedras dzięki takiemu właśnie pojazdowi trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Udało mu się bowiem wykonać najdłuższy na świecie skok z backflipem na minimotocyklu – udało mu się bowiem uzyskać odległość 14,74 metrów. Zobaczcie, jak do tego doszło:

 

 

Chociaż sam skok nie wygląda zbyt spektakularnie (a już na pewno nie tak, jak w przypadku pełnowymiarowych motocykli), to jednak stanowił spore wyzwanie dla Hiszpana – zabrakło naprawdę niewiele, aby przy lądowaniu Piedras się wywrócił, co oczywiście stanowiłoby podstawę do niezaliczenia tej rekordowej próby.

 

Nie są to rzecz jasna jedyne rekordowe osiągnięcia, o jakich informowaliśmy na naszej stronie. W przeszłości pisaliśmy między innymi o najszybszym Volkswagenie Garbusie, który rozpędził się do niemal 330 kilometrów na godzinę na słonym jeziorze w Stanach Zjednoczonych, najdłuższym monster trucku oraz najdłuższym skoku samochodem.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska