Najszybsza motocyklistka na świecie

Najszybsza motocyklistka na świecie

Amerykanka Valerie Thompson ma jak najbardziej słuszne prawo do tego, żeby czuć się wyjątkowo – oficjalnie została najszybszą motocyklistką na świecie!

Pamiętacie Carinę Limę, którą opisywaliśmy jako najszybszą dziewczynę na świecie? Niestety, piękna Carina już nie dzierży tego tytułu – przeszedł on w ręce pewnej niepozornej Amerykanki. Do próby bicia rekordu prędkości doszło w miejscu, które w przeszłości było świadkiem podobnych dokonań, czyli na wyschniętym dnie słonego jeziora Bonneville. Valerie Thompson zasiadła za sterami pojazdu o nazwie „7”, niezwykle opływowego, a co za tym idzie aerodynamicznego, który został zaprojektowany przez Denisa Manninga.

 

Po trzech obowiązkowych przejazdach kwalifikacyjnych, Valerie podeszła na poważnie do prawdziwej próby – w dwóch kolejnych udało jej się osiągnąć średnią prędkość odpowiednio 473 oraz 489 kilometrów na godzinę, a w pewnym momencie wskazówka prędkościomierza wskazywała wartość aż 504 km/h! Dzięki temu wyczynowi Amerykanka została uznana za najszybszą motocyklistkę na świecie. Zobaczcie, jak wyglądał ten rekordowy przejazd:

 

 

A tak o swoim osiągnięciu wypowiedziała się sama zainteresowana:

 

„Marzyłam o tym odkąd tylko zaczęłam się ścigać. To wszystko nie byłoby możliwe bez Denisa Manninga i właścicieli teamu, Johna Jansa i Joego Harralsona. Nie jestem w stanie dostatecznie wyrazić swojej wdzięczności wobec nich oraz całego teamu „7” za ich ciężką pracę podczas zawodów”.

 

Valerie Thompson jest niezależnym kierowcą i oprócz tego, że dzierży aż siedem rekordów prędkości jest także członkinią prestiżowego klubu Bonneville 200 mph oraz pierwszą kobietą, która trafiła do klubu Colorado Mile. Jeśli lubicie rekordowe dokonania, zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami o największej prędkości uzyskanej na sankach drogowych oraz najszybszym skaterze świata.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska