Nowy Jeep Compass: mniejsze Grand Cherokee

Nowy Jeep Compass: mniejsze Grand Cherokee

Żegnamy bliźniaki Jeepa: Compassa i Patriota, a witamy całkiem nowego SUV-a, który w sprzedaży pojawi się w 2017 roku. Nazywa się jak poprzednik – Compass. Ale jest większy i z wyglądy przypomina luksusową terenówkę Jeepa Grand Cherokee.

Nowy Jeep Compass ma wypełnić lukę między małym Renegadem, a pełnowymiarowym SUV-em Amerykanów, czyli Cherokee. Przy czym wymiarowo bliżej mu do tego ostatniego auta.

 

 

Przez ostatnich kilka miesięcy w sieci pojawiało się mnóstwo nieoficjalnych zdjęć, wreszcie mamy SUV-a w całej okazałości, FCA (Fiat Chrysler Automobiles – właściciel koncernu) uczcił w ten sposób początek produkcji w fabryce w Goiana, w Brazylii (rynek południowoamerykański, na Amerykę Północną produkcja będzie miała miejsce w Meksyku).

 

Jeden rzut oka wystarczy, żeby przekonać się, że projektanci postanowili upodobnić nowego Compassa do największego w rodzinie Grand Cherokee. Samochód wygląda jak rasowy Jeep, nie ma się wrażenia, że zjazd z asfaltu skończy się katastrofą. Jest bardziej „męski”, ale jednocześnie niepozbawiony elementów podkreślających klasę i luksus.

 

Szczegóły techniczne nie zostały jeszcze ujawnione. Jeep Compass oficjalnie zadebiutuje na salonie samochodowym w Los Angeles, który będzie miał miejsce w listopadzie. “To będzie globalny SUV. Na różnych rynkach będziemy go oferowali z różnymi silnikami, łącznie to aż 17 jednostek napędowych” - czytamy w skromnym komunikacie FCA.

 

Jeep Cherokee powstaje na wydłużonej platformie Renegade'a. Można spodziewać się, że w Polsce przejmie też część jego silników. Renegade ma mottory 1,4 i 1,6 (benzynowe) oraz 1,6 i 2,0 (dieslowskie) o mocach 110-170 koni mechanicznych. Niektóre z nich znajdziemy w Compassie.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska