Samochód Różowej Pantery

Samochód Różowej Pantery

Niezwykle ciekawy pojazd pojawił się ostatnio na jednej z wystaw motoryzacyjnych w Stanach Zjednoczonych – odrestaurowany samochód popularnej kreskówkowej postaci, Różowej Pantery.

Tak jak Batman miał swój Batmobil (oraz Batpoda) i paczka Scooby Doo swoje Mystery Machine, tak tytułowy bohater kreskówki Różowa Pantera również posiadał dedykowany pojazd. Zbudowanie w rzeczywistości samochodu, który powstał w wyobraźni twórców serialu animowanego, z pewnością nie było łatwym zadaniem, ale udało się je zrealizować. Auto powstało pod koniec lat sześćdziesiątych, a teraz zostało całkowicie odrestaurowano. I prezentuje się naprawdę spektakularnie.

 

 

Przywróceniem pojazdowi dawnej świetności zajęła się ekipa Galpin Moto Sports. Poprzednio samochód został sprzedany na aukcji w 2011 roku i wymagał pełnej renowacji, zarówno mechanicznej, jak i kosmetycznej. Samochód wygląda niecodziennie nawet jeśli weźmiemy pod uwagę standardy epoki, w jakiej powstał. Auto jest niskie i posiada absurdalnie wręcz długi „nos”, na którym znajduje się centralnie umiejscowiony, pojedynczy fotel kierowcy – prowadzący samochód siedzi zatem przed przednią osią!

 

Bazą do zbudowania samochodu Różowej Pantery został Oldsmobile Toronado z lat sześćdziesiątych. Auto napędza siedmiolitrowy, benzynowy silnik, który przekazuje moc na przednie koła. Kierowca podczas jazdy musi mieć założony kask, ponieważ nie jest w żaden sposób osłonięty. Silnik został umieszczony tuż za głową kierowcy, co musi powodować niezapomniane doznania dźwiękowe.

 

Samochód Różowej Pantery nie jest jedynym ciekawym pojazdem, który został całkowicie odrestaurowany w ostatnim czasie – niedawno informowaliśmy o wyjątkowym BMW M1 Procar. Coś nam jednak mówi, że bohater tego tekstu zebrałby na ulicy więcej zaciekawionych spojrzeń, niż unikatowe BMW.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska