Nowy Aston Martin. Tym razem to nie auto!

Nowy Aston Martin. Tym razem to nie auto!

James Bond w kolejnej części swoich przygód już nie musi pływać po Morzu Śródziemnym motorówką Riva. Teraz może łodzią od producenta, który dostarcza mu samochodów. Właśnie została zaprezentowana motorówka Aston Martin AM37.

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że to tylko kaprys mających zbyt dużo wolnego czasu designerów Astona Martina. Wrzucili do sieci zdjęcia będące koncepcją ekskluzywnej łodzi, idealnej do Monako, Nicei czy Portofino. Tymczasem na targach Monaco Yacht Show światło dzienne ujrzała produkcyjna wersja statku. Nazywa się AM37.

 

 

Marek Reichman, szef designerów Astona powiedział: „Łódź jest przeniesieniem genów z samochodu na wodę. Wyróżniają ją trzy cechy: moc, piękno i dusza. To co w naszych samochodach jest najbardziej zauważalne to styl i proporcje. W AM37 zostały one zachowane”.


No właśnie: Jak łódź wygląda, to widać na zdjęciach. Nie ma wątpliwości, że zadbano o każdy szczegół, a jakość użytych materiałów nawet przewyższa tą, której możemy doświadczyć w Astonach jeżdżących po drogach. Moc również jest potężna. AM37 może być napędzana na trzy sposoby. Albo dwoma silnikami Mercury na olej napędowy, każdym o mocy 370 koni, albo dwoma benzynowymi Mercurymi, po 430 koni każdy. Najmocniejsza wersja to AM37S z silnikami po 520 KM (razem 1040 KM). Osiągi tej ostatniej są imponujące. Prędkość maksymalna to 51 węzłów (92 km/h). Na wodzie odpowiada to prędkości DB11 na lądzie.

 

Wyposażenie łodzi jest imponujące. Kokpit może zostać zamknięty za dotknięciem jednego przycisku elektronicznego systemu. Z tyłu zamontowano wysuwany trap dla pływaków. Gigantyczna szyba przednia została wykonana z jednego kawałka szkła, odpornego na zbicie i zarysowania. Zadbano także o drobiazgi, jak koło kierownicy, manetka przyspieszenia i dziesiątki detali (uchwyty, przyciski).

 

Na razie cena łodzi nie została ujawniona, ale można spodziewać się, że za jedną sztukę można by kupić kilka samochodów Aston Martin.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska