Nowy SUV Mercedesa. Wzór nowoczesności

2016-09-30
Nowy SUV Mercedesa. Wzór nowoczesności

Mercedesy kupują raczej starsi klienci, dobrze sytuowani i raczej konserwatywni. Tym autem niemiecka firma może trafić do dużo młodszych. Poznajcie SUV-a Generation EQ. Tak wygląda przyszłość motoryzacji made in Germany.

EQ to będzie oznaczenie wszystkich Mercedesów napędzanych wyłącznie prądem, rywali Tesli i elektrycznych aut z całego świata. Generation EQ Concept jest pierwszym przedstawicielem, lekkim SUV-em z modną dziś sylwetką przypominającą coupe.

 

 

Moc w aucie generowana jest przez dwa silniki, które łącznie dostarczają 402 koni mechanicznych i 700 Nm momentu obrotowego. To wszystko przenoszone jest na obie osie.

 

Kluczowy dla aut elektrycznych zasięg wynosi w przypadku tego pojazdu 500 km na jednym ładowaniu. Litowo-jonowe baterie nie zostały dostarczone przez poddostawcę, ich konstruktorem i producentem jest sam Daimler, co świadczy o tym, że Niemcy naprawdę chcą się zaangażować w elektryczne samochody, a nie jest to wyłącznie podążanie z obowiązującym trendem. Pojemność baterii to 70 kWh. Osiągi? Przyspieszenie do setki zajmuje 5 sekund, to oznacza, że SUV Mercedesa może swobodnie konkurować z SUV-em Tesli (Model X).

 

Design SUV-a Generation EQ Concept zapowiada wzornictwo wszystkich przyszłych modeli należących do rodziny aut na prąd (a ma być ich w ofercie całe mnóstwo). Czarny grill z podświetlaną gwiazdą Mercedesa, obłe linie, opływowe kształty, iluminacja w kolorach białym i niebieskim, tego możemy spodziewać się przez najbliższe lata. W środku króluje wzornictwo rodem z filmów science-fiction.

 

Szef Daimlera, Dieter Zetsche, przedstawiał Generation EQ na targach w Paryżu nie jako pojedyncze auto, które jest popisem możliwości rysowników firmy, ale jako przyszłość, której możemy spodziewać się już za chwilę. Powiedział nawet, że cena auta, już w wersji produkcyjnej, będzie porównywalna ze średnio wyposażonym GLC. - Do 2025 roku na rynku pojawi się co najmniej 10 naszcyh samochodów, które będą całkowicie elektryczne - powiedział Zetsche.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska