Niezwykłe projekty kasków motocyklowych

Niezwykłe projekty kasków motocyklowych

Jeśli chodzi o wybór akcesoriów motocyklowych wiadomym jest, że najważniejszymi kwestiami są bezpieczeństwo oraz walory użytkowe. Nie ulega jednak wątpliwości, że dla wielu właścicieli jednośladów design oraz chęć chociażby subtelnego wyróżnienia się na drodze jest sprawą może nie równie istotną, ale jednak dość ważną.

Podstawowym elementem (oczywiście oprócz samego motocykla), dzięki któremu motocyklista może się odróżnić od innych kierowców jednośladów jest kask. Jest to przedmiot, który w ciągu stu lat przebył długą drogę do obecnego kształtu (o tym, jak na przestrzeni lat zmieniał się ten niezbędny element wyposażenia pisaliśmy w TYM miejscu).

 

Ta kolekcja ciekawych projektów kasków jest efektem pracy Nuno Henriquesa i jego marki Hello Cousteau. Nuno, który zajmuje się przede wszystkim projektowaniem wnętrz, jest także zapalonym motocyklistą, który w pewnym momencie zdał sobie sprawę z tego, że na rynku nie ma kasku zaprojektowanego w sposób, który trafiłby w jego gusta. Wszystkie były zbyt nowoczesne i odpustowe, a z drugiej strony zbyt retro i staromodne.

 

 

Pan Henriques postanowił więc wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać ze swoich talentów, aby samodzielnie zaprojektować idealny dla siebie kask. Gotowe projekty udostępniał światu za pomocą konta w serwisie Instagram. Jego pomysły trafiły w gusta innych i Henriquesowi udało się zgromadzić na swoim profilu niemal 8 tysięcy obserwatorów. Jak dotąd pomysłowy projektant stworzył ponad 140 konceptów kasków. Niestety nie nawiązał jeszcze współpracy z żadnym producentem tych przedmiotów, więc póki co wszystko pozostaje w sferze planów. Chociaż jeśli projekty Nuno Henriquesa zdobędą większą popularność, to w końcu uda im się trafić na głowy motocyklistów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska