Rekord świata! Takiej flagi auto jeszcze nie ciągnęło

2016-10-03
Rekord świata! Takiej flagi auto jeszcze nie ciągnęło

Takie promocje nowych modeli lubimy najbardziej: z przytupem i rozmachem. Amerykanie specjalizują się w podobnych imprezach, jak się okazuje nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Tym razem Jankesi z Chevroleta pobili rekord w jeździe z gigantyczną amerykańską flagą.

Impreza miała miejsce na klasycznym owalnym torze w stanie Teksas: Texas Motor Speedway. W roli głównej wystąpił nowy pick-up Chevrolet Silverado HD (rok modelowy 2017) oraz wielka flaga. A właściwie dwie: amerykańska i stanu samotnej gwiazdy, czyli Teksasu.

 

 

Gwiazdy i pasy (nazwa amerykańskiej flagi) została umieszczona na specjalnie skonstruowanym wsporniku. Długość flagi to 24 metry, szerokość 12, a powierzchnia – 280 metrów kwadratowych. Żeby rekord został pobity, flaga musiała być pociągnięta przez 100 metrów bez dotykania ziemi. To udało się z nawiązką, Silverado przejechał 4 okrążenia mierzącego 1,5 mili (2,4 kilometra) toru. Potem wyczyn powtórzono z drugą flagą.

 

Jaki jest nowy Silverado? Oddajmy głos szefowi pracujących nad półciężarówką inżynierów: „Nowy silnik jest oczywiście nowocześniejszy i mocniejszy, ale tym razem skupiliśmy się na poprawie właściwości jezdnych. Silverado przyspiesza dynamiczniej, łatwiej się nim operuje, kiedy ciągnie przyczepę. Właśnie po to, żeby to pokazać, postanowiliśmy pobić rekord z flagą. Auto lepiej hamuje i jest znacznie cichsze od poprzednika”.

 

Nowy Chevrolet Silverado HD (Heavy Duty) wyposażony jest w silnik Duramax o pojemności 6,6 litra. Ośmiocylindrowa jednostka dostarcza 445 koni mechanicznych i 1234 Nm momentu obrotowego. Poza tym został wyposażony w masę udogodnień, które upodabniają go raczej do SUV-a niż wołu roboczego, którym jest w rzeczywistości.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska