Ferrari LaFerrari Aperta – dzika piękność

Ferrari LaFerrari Aperta – dzika piękność

Dzięki paryskiemu autosalonowi mieliśmy okazję po raz pierwszy zobaczyć kilka naprawdę interesujących samochodów. Ten jest bez dwóch zdań wyjątkowy.

Następca potężnego (i obłędnie drogiego) Ferrari Enzo po trzech latach od rozpoczęcia produkcji doczekał się w końcu wersji cabrio, która w tym przypadku otrzymała nazwę Aperta. Takiego auta zdecydowanie brakowało w gamie firmy z Maranello – jeżdżenie samochodem z dachem po Monte Carlo lub w okolicach jeziora Como nie należy z pewnością do najbardziej komfortowych. Najbogatsi playboye na świecie powinni zainteresować się samochodem, który został zaprezentowany podczas paryskiego autosalonu.

 

 

Stworzenie kabrioletu na bazie supersamochodu nigdy nie jest łatwe, chociaż w tym przypadku inżynierom Ferrari udało się podołać temu wyzwaniu. LaFerrari Aperta jest oferowany w dwóch wersjach – z miękkim dachem oraz z hard-topem. Podobnie jak w przypadku standardowej wersji, Apertę napędza silnik V12 o pojemności 6,3 litra, który generuje moc 789 koni mechanicznych, wspomagany przez 163-konną jednostkę elektryczną i wyposażony w system HY-KERS. Łączna moc LaFerrari wynosi więc 950 KM. Samochód jest w stanie rozpędzić się od zera do setki w mniej niż 2,8 sekundy, a po około 20 sekundach wskazówka prędkościomierza osiąga 300 km/h. Maksymalny moment obrotowy wynosi zawrotne 900 Nm.. Za przeniesienie napędu odpowiada siedmiostopniowa skrzynia DCT.

 

Nawet posiadając sporą ilość gotówki kupienie LaFerrari nie było łatwe, bowiem wyprodukowano zaledwie 499 egzemplarzy (oraz jeden dodatkowy – dochód z jego sprzedaży został przeznaczony pomoc ofiarom tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi, które nawiedziło Lacjum, Umbrię i Marche 24 sierpnia 2016 roku.). W przypadku wersji bez dachu było to jeszcze trudniejsze – powstało bowiem jedynie 209 sztuk. Wszystkie zostały sprzedane kilka miesięcy przed oficjalną prezentacją samochodu w Paryżu.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska