Nowa odsłona legendarnych Suzuki GSX

2016-10-05
Nowa odsłona legendarnych Suzuki GSX

Suzuki zaprezentowało właśnie zbudowane całkowicie od nowa motocykle z serii GSX – modele GSX-R1000 i 1000R. Podczas ich konstruowania inżynierowie pełnymi garściami czerpali z doświadczeń, jakie zdobyli na torach Moto Grand Prix, na których triumfy święci GSX-RR.

 

 

Do rodziny GSX-R dołączy poza wspomnianymi modelami także GSX-R125. To gratka dla polskich fanów jednośladu, bo będą mogli zacząć swoją przygodę od czegoś delikatniejszego i bez konieczności posiadania prawa jazdy kategorii A.

 

 

Projektując nowe GSX-R Suzuki skupiło się na zaadaptowaniu wyglądu wyścigowego motocykla z MotoGP na dostępne dla wszystkich jednoślady. Poza wyglądem skupiono się na technice. Obie wersje używają zupełnie nowego silnika o pojemności 1 litra (999,8 cm3) – to rzędowy motor czterocylindrowy ze zmiennymi fazami rozrządu. Technologia nazywa się Suzuki Racing Variable Valve Timing (SR-VVT) i pozwala na korzystanie z pełnej mocy przy niższych obrotach. Najmocniejszy w historii GSX-R silnik jest zdolny dostarczyć 202 konie mechaniczne i kręci się do 13,2 tys. obrotów na minutę.

 

Czym różnią się wersję GSX-R1000 i 1000R? Ta druga została wyposażona w quick-shifter i procedurę startową (launch control). To pozwala na delikatniejszy, a jednocześnie szybszy start. Oba modele wyposażone są w reflektory LED – 1000 jedynie z przodu, a 1000R także z tyłu. W przypadku obu motocykli kierunkowskazy również wykonane zostały w technologii LED.

 

Chociaż trudno mówić o zaskoczeniu, Suzuki pokazało też motocykl w wersji z silnikiem o pojemności 125 cm3. Jeśli chodzi o wzornictwo, właściwie jest ono identyczne. Także wyposażenie (w tym reflektory) podobne jest do tego, jakie mają większe motocykle.

 

Wszystkie nowe motocykle Suzuki GSX-R pojawią się w salonach na początku 2017 roku.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska