Rower inspirowany Ferrari od Pininfariny

Rower inspirowany Ferrari od Pininfariny

Studio projektowe Pininfarina, znane głównie ze współpracy z producentami samochodów, stworzyło rower inspirowany słynną marką z czarnym koniem w logo.

Założone Battistę Pininfarinę w 1930 roku studio projektowe stworzyło przez lata wiele konceptów pojazdów, które potem trafiły do seryjnej produkcji. Spod ręki projektantów z włoskiego miasta Trofarello wyszły między innymi takie samochody, jak Ferrari Testarossa, Maserati Quattroporte i Ferrari Enzo, a także bardziej przyziemne modele, do których należą chociażby Peugeot 406 Coupe, Ford Focus i Daewoo Nubira. Pininfarina nie ogranicza się jedynie do samochodów – tworzy także projekty między innymi sprzętów AGD we współpracy z takimi markami jak Gorenje czy Lavazza.

 

W tym przypadku włoscy projektanci postanowili na chwilę odpocząć od tworzenia samochodów i skupić się na czymś innym. W ramach współpracy z Ferrari, która trwa nieprzerwanie od 1952 roku stworzono rower inspirowany dziełami firmy z Maranello, który otrzymał nazwę E-Voluzione.

 

 

Nazwa sugeruje, że mamy do czynienia z rowerem, którego napęd jest wspomagany elektrycznie. Na pierwszy rzut oka jednak tego nie widać, ponieważ bateria i silnik zostały schowane w ramie, a wyświetlacz został umieszczony bezpośrednio na niej. Rower prezentuje się agresywnie i sportowo, a w parze z wyglądem idzie wykonanie – zaprojektowany przez włoskich designerów pojazd waży jedynie 16 kilogramów, czyli sporo mniej niż inne elektryczne rowery.

 

Jak na razie nie wiadomo, czy rower wejdzie do seryjnej produkcji a jeśli tak, to ile pieniędzy trzeba będzie na niego wydać. Podoba Wam się ten projekt Pininfariny? Czy może bardziej do Was przemawia pierwszy składany, elektryczny rower, który niedawno zaprezentowała firma Peugeot?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska