Powrót amerykańskiej legendy: Ford Bronco

2016-10-06
Powrót amerykańskiej legendy: Ford Bronco

Ford postanowił wrócić do swojego kultowego modelu Bronco. Nie możemy ukryć radości, bo w dzisiejszych czasach, samochodów podobnych do siebie jak dwie krople wody i pozbawionych właściwości, powroty do takich legend są bezcenne.

Brono powstawał przez 30 lat w kolejnych generacjach (1966-96). Jego funkcjonalność okazała się jednak zbyt słaba, jak na potrzeby klientów i firma z Detroit zdecydowała o zakończeniu produkcji. Jednak ani przez chwilę nie zakomunikowano, że to decyzja ostateczna, najlepszym przykładem jest studyjny Bronco z 2004, którego możecie zobaczyć na zdjęciach w galerii poniżej.

 

 

Fakt powrotu Bronco został ujawniony przez przypadek. Donald Trump podczas debaty prezydenckiej z Hillary Clinton powiedział kilka gorzkich słów o Fordzie, któremu zarzucił przenoszenie produkcji poza Stany Zjednoczone. Firma zareagowała i ustami szefa związków zawodowych Billa Johnsona zdradziła, że Bronco i Ranger będą produkowane w Michigan.


No właśnie, podstawą konstrukcji nowego SUV-a/terenówki, ma być właśnie mały pick-up Ranger (mały w Stanach Zjednoczonych, w Europie tego typu auta uważane są za duże). Samochód ma konkurować z Jeepem Wranglerem i autami z Japonii.

 

Największą tajemnicą pozostaje wygląd Bronco. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy jego charakterystyczna cecha: troje drzwi, pozostanie utrzymana. Być może powstaną dwie wersje, odwołująca się do tradycji trzydrzwiowa oraz bardziej poręczna pięciodrzwiowa.

 

Bronco zagrał w wielu filmach, Amerykanie wciąż traktują ten samochód z sentymentem. Używane egzemplarze są popularne na rynku wtórnym. Nie tylko ze względu na powyższe oraz design, ale także dzielność w terenie. 4,6-metrowy samochód, budowany w przeszłości na podwoziu F-150 potrafił wjechać wszędzie. Miejmy nadzieję, że następca też będzie posiadał tę umiejętność.

 

Ostatnie pytanie brzmi: czy Bronco będzie dostępny w Europie? Jego baza – Ford Ranger – jest, zatem miejmy nadzieję, że odpowiedź będzie twierdząca.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska