Jaki samochód dla młodego kierowcy do 10 tysięcy złotych?

2016-10-06
Jaki samochód dla młodego kierowcy do 10 tysięcy złotych?

Świeżo upieczony kierowca dysponujący budżetem 10 tysięcy złotych ma całkiem spore pole manewru jeśli chodzi o wybór pierwszego samochodu. Oto kilka naszych propozycji.

Znacie już nasze zdanie na temat tego, jaki pierwszy samochód powinien wybrać kierowca, który może na ten cel przeznaczyć 5 tysięcy złotych. Dziś podwajamy budżet i chociaż kwota 10 tysięcy nie jest oszałamiająca, to dysponując nią można kupić samochód który nie tylko będzie dobrze służył (przynajmniej przez jakiś czas), ale także cieszył oko i zwracał uwagę na ulicy. Oto nasze propozycje:

Peugeot 406 Coupe

 

Standardowy Peugeot 406 jest jedną z najlepszych konstrukcji, jakie udało się stworzyć francuskiej firmie. Dla tych, który zwykły sedan jest zbyt nudny i nijaki, powstała wersja coupe, za design której odpowiada włoskie studio Pininfarina. Patrząc na ten samochód trudno uwierzyć, że od momentu jego prezentacji minęło już 20 lat! Za 10 tysięcy złotych można pokusić się o najmocniejszą wersję z trzylitrowym silnikiem V6 o mocy 207 koni mechanicznych. W 1997 roku został uznany najpiękniejszym coupe na świecie.

foto: flickr/BiTurbo228

 

Smart

Większość facetów skreśli ten samochód z miejsca i uzna za babski, ale naszym zdaniem prawdziwy mężczyzna nie przejmuje się takimi stereotypowymi opiniami, które zresztą nie mają wiele wspólnego z prawdą. Smart jest samochodem, który ma wiele plusów – mało pali, łatwo się nim parkuje i zawsze zwraca na siebie uwagę. Jeśli mieszkacie w zatłoczonym mieście, będzie to jeden z najlepszych wyborów.

foto: flickr/flightlog

Suzuki Jimny

Nie jest tak mały jak Smart, ale również dość zwinny w miejskiej rzeczywistości, a także oferujący o wiele więcej, jeśli zdecydujecie się zjechać z drogi asfaltowej – pomimo niewielkich rozmiarów, samochód bardzo dobrze radzi sobie w terenie. Jimny to następca popularnego modelu Samurai, który zachował wszystkie zalety swojego poprzednika – Suzuki postanowiło nie ulepszać na siłę tego, co dobrze funkcjonowało.

foto: flickr/Rocking Cars

Jeep Cherokee

Jeśli ktoś preferuje większe samochody, może pokusić się na przykład o Jeepa Cherokee. W omawianym budżecie powinno udać się znaleźć model z pierwszej połowy lat 90., chociaż oczywiście w przypadku tak wiekowych samochodów przed zakupem trzeba go będzie dokładnie obejrzeć pod kątem rdzy. A poczucie posiadania jednego z najbardziej amerykańskich samochodów będzie z pewnością bezcenne.

foto: flickr/Pete Dunkel

Daihatsu YRV 1.3 Turbo


Propozycja wydaje się totalnie szalona i zapewne dla wielu niezrozumiała, ale naszym zdaniem z całego tego zestawienia jest najciekawsza. Remigiusz Mróz wyposażył w ten samochód jednego z głównych bohaterów swoich powieści i był to bardzo dobry pomysł. Daihatsu wyróżnia się niezwykle japońskim podejściem do designu – nie widuje się zbyt wielu takich samochodów na naszych ulicach, a przy tym zaskakuje osiągami. Benzynowy silnik wyposażony w turbosprężarkę przy niewielkiej pojemności 1,3 dysponuje aż 129 koniami mechanicznymi, co powinno wystarczyć za rekomendację.

foto: flickr/RL GNZLZ

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska