Nowy Aston Martin za... 3,25 mln zł. Spiesz się!

2016-10-07
Nowy Aston Martin za... 3,25 mln zł. Spiesz się!

Trzeba się spieszyć! Bardzo szybko wpłacić zaliczkę, jeśli ma się ochotę na wyjątkowy samochód: Astona Martina Vanquisha Zagato Volante. Powstanie jedynie 99 sztuk tego wyjątkowego wozu. Każda wyceniona została na... 850 tys. dolarów (3,25 mln zł).

Za taką cenę można kupić dwa zwykłe Vanquishe, a jeszcze zostanie na ubezpieczenie i dobrą kolację. Jednak kolekcjonerzy już ustawiają się w kolejkach. Taki samochód nie traci bowiem na wartości, a zyskuje. Kiedy pokazano prototyp (w Stanach Zjednoczonych, na Pebble Beach Concours d”Elegance) mówiło się o cenie ok. 550 tys. dolarów. Teraz okazało się, że Brytyjczycy podbili stawkę o całe 300 tys.

 

 

Ten Aston Martin Vanquish jest wynikiem romansu firmy z włoskim studiem projektowym Zagato. Nowych szczegółów jest całkiem sporo, od oryginału auto różni się diametralnie. Potwierdza tezę, że jeśli coś pięknego odda się Włochom do przeróbki, wynikiem pracy może być jedynie coś jeszcze bardziej imponującego.

 

Wersja Volante, czyli w nomenklaturze Astona kabriolet, jest identyczna jak coupe. Hardtop zastąpiono składanym materiałowym dachem. Seria limitowana liczy 99 egzemplarzy. Jeśli chce się któryś kupić, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 150 tys. dolarów (ciekawe ile ich już wpłynęło).

 

Pod maską tego dzieła sztuki pracuje silnik, który wkrótce będzie już historią. Jednostka o pojemności 5,9 litra i 12 cylindrach zapewnia przyspieszenie do setki w 3,7 sekundy. Aston Martin wykonał ukłon w kierunku limitowanego auta i jego właścicieli. Standardowy Vanquish Volante ma 568 koni mechanicznych, ten sygnowany przez Zagato – 592 konie. Prędkość maksymalna przekracza 300 km/h.

 

Marek Reichman, szef projektantów Astona powiedział: „Vanquish Zagato Volante pokazuje, w którą stronę będziemy zmierzali z projektowaniem naszych samochodów”. To oznacza, że przyszłe Astony mogą mieć wiele elementów wyjątkowego auta.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska