BMW stworzyło rower elektryczny inspirowany modelem i8

BMW stworzyło rower elektryczny inspirowany modelem i8

Pojazdy elektryczne to przyszłość – firma BMW też wydaje się wierzyć w ten slogan i właśnie zaprezentowała kolejny pojazd napędzany tym typem energii.

Pojazd, o którym mowa to rower z elektrycznym wspomaganiem napędu, który został nazwany Cruise e-Bike Protonic Dark Silver. Nazwa jest rzecz jasna bezpośrednim nawiązaniem do samochodu BMW i8 Protonic Dark Silver, który został zaprezentowany przez bawarską markę podczas tegorocznej edycji autosalonu w Paryżu.

 

Podobnie jak w przypadku innych rowerów tego typu, napęd będzie wspomagany elektrycznie do momentu rozwinięcie przez użytkownika prędkości 25 kilometrów na godzinę (taki limit jest dopuszczalny prawnie). Rower posiada 10-stopniową przekładnię oraz cztery tryby jazdy, od Eco do Turbo.

 

Rower został zaprojektowany przez BMW Lifestyle. Powstanie 300 egzemplarzy – do każdego będzie dołączony stosowny certyfikat. Sprzęt ma być dostępny u wybranych dealerów marki BMW, a jego cena została określona na 3,5 tysiąca euro. Podejrzewamy, że zakupem będą zainteresowani głównie właściciele BMW i8, który był inspiracją dla jego powstania – chociaż jednoślad prezentuje się bardzo dobrze, to cena zapewne okaże się skuteczną przeszkodą do przeciętnego potencjalnego nabywcy. Z drugiej strony mocno limitowana liczba egzemplarzy być może okaże się kusząca dla kolekcjonerów.


Nie jest to pierwszy elektryczny rower, który został stworzony przez producenta samochodów (lub inspirowany firmą motoryzacyjną) – niedawno Peugeot pokazał pierwszy tego typu rower, który dodatkowo jest składany, pojawiły się także informacje o elektrycznym jednośladzie inspirowanym Ferrari stworzonym przez studio projektowe Pininfarina.

 

foto: materiały prasowe

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska