Overfinch London Edition – luksusowy SUV dla wybranych

Overfinch London Edition – luksusowy SUV dla wybranych

Samochody produkowane pod szyldem Range Rover są autami dość drogimi, na które nie może pozwolić sobie zwykły zjadacz chleba. Jak się okazuje, poprzeczkę można podnieść jeszcze wyżej.

Firma Overfinch jest dla Land Rovera tym, czym Brabus dla Mercedesa. Założone w 1975 roku przedsiębiorstwo tuningowe z siedzibą w Leeds od lat zajmuje się przerabianiem samochodów brytyjskiej marki i robi z nich prawdziwie luksusowe cacka. Bazą do ich najnowszego dzieła został Range Rover Autobiography, a efekt finalny kosztuje więcej, niż wcale nietani Bentley Bentayga. Overfinch wykazał się wielkim przywiązaniem do detali i wykonał naprawdę dobra robotę – spójrzcie na to wnętrze:

 

 

Inspiracją dla designerów z Overfinch do stworzenia elementów wnętrza były charakterystyczne obiekty architektoniczne z Londynu. Tapicerka każdego z samochodów zawiera 5500 fornirowych elementów. Brytyjczycy spędzili mnóstwo czasu nad dopracowaniem wyglądu środka modelu London Edition – podobno aż 250 godzin pracy zostało poświęconych na ułożenie markietażu inspirowanego stylem Art-Deco. Jeśli chodzi o detale umieszczone na zewnątrz samochodu, to Overfinch umieścił na karoserii wloty powietrza wykonane z włókna węglowego, zmieniono także wygląd przedniego i tylnego zderzaka, grilla oraz wydechu, a samochód wyposażono w 22-calowe calowe obręcze od Toora.


Londyn to nie jedyne miasto, które posłużyło firmie Overfinch za inspirację do stworzenia specjalnej edycji Range Rovera Autobiography – ma się także pojawić pojazd dedykowany nowojorskiej dzielnicy Manhattan. Ma być bardzo podobny do wersji londyńskiej, jedyne różnice pojawią się oczywiście w fornirowym wzorze, znajdującym się na tapicerce. Ile producent życzy sobie za swoje dzieło? 250 tysięcy funtów, czyli ponad milion złotych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska